Historie o zabójstwach honorowych 2017

Gülca
urodzony: 1973
Próba zabójstwa: 5 stycznia 2017
Miejsce zamieszkania: Waldshut-Tiengen (Czarny Las)
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 2 córki, 1 syn
Sprawca: jej były mąż (w akcie 47 l.)

Gülca mieszka w schronisku dla kobiet oddzielonym od męża w Waldshut-Tiengen w Badenii-Wirtembergii. 5 stycznia 2017 r. spotyka swojego byłego męża na ulicy, który zlokalizował jej telefon komórkowy. Ucieka do sądu. Sprawca biegnie za nią i ukłuwa ją w plecy nożem. Na początku wyjeżdża, około półtorej godziny później zostaje aresztowany na swoim zaparkowanym samochodzie.

przeczytaj historię Gülca

Sanaa A.
urodzony: 1981
Próba zabójstwa: 5 stycznia 2017
Miejsce zamieszkania: Luckenwalde (Brandenburgia)
Pochodzenie: Ofiara: Jordania; Sprawca: Syria
Dzieci: 3 córki (w akcie 7-16 l.), 2 synów
Sprawca: jej mąż Yahia / Yahya (48 l.)

W wieku 14 lat, Sanaa jest przymusowo żonaty z Yahia, który jest starszy o 12 lat. Dwoje z nich ma 5 dzieci. Najpierw mieszkają w Libii. Yahia jest prawdopodobnie zaangażowana w islamskie transakcje zbrojeniowe, jest poszukiwana przez policję i dlatego rodzina przychodzi jako "syryjscy uchodźcy" do Niemiec. Życie rodzinne jest gwałtowne, są groźby śmierci.

przeczytaj historię Sanaa

Hadi A.
urodzony: 1987
Próba zabójstwa: 6 października 2017
Miejsce zamieszkania: Ofiara: Berlin; Sprawca: Cloppenburg
Pochodzenie: Ofiara: podejrzany o popełnienie przestępstwa w Turcji; sprawca: Turcja / Kurd / Jeside
Dzieci: prawdopodobnie tak, niejasne ile
Sprawca: ojciec jego dziewczyny Tarik A. (w akcie 46 l.)

Tarik przyjeżdża do Niemiec jako młody człowiek z Turcji. W pewnym momencie nabywa obywatelstwo niemieckie. Jest żonaty, ma dzieci, w tym 18-letnią córkę Gülsen. Poznaje Hadi w Internecie, starszy o 12 lat Muzułmanin. Krążą pogłoski, że jest blisko IS. Yezidis był szczególnie okrutnie prześladowany przez IS w Iraku.

przeczytaj historię Hadi

Daniela R.
urodzony: 1981
Próba zabójstwa: 1 stycznia 2017
Miejsce zamieszkania: Brandenburgia i Hawela
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Afganistan
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: jej były chłopak Yama F. (w akcie 38 l.)

Yama przyjeżdża do Niemiec w 1990 roku, dorasta w Hamburgu, ale zachowuje obywatelstwo afgańskie. Dobrze zna język niemiecki. Od 2002 roku kilkakrotnie był na rozprawie sądowej, a od 2006 roku jest w posiadaniu zawiadomienia o deportacji. Jest zobowiązany do opuszczenia kraju. W 2008 roku został skazany na ponad 3 lata pozbawienia wolności za uszkodzenie ciała partnera.

przeczytaj historię Daniela

Zare
urodzony: 1997
uduszony: 5-6 stycznia 2017
Miejsce zamieszkania: Kolonia-Buchheim
Pochodzenie: Irak
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: jej ojciec (w akcie 44 l.)

Zare ma 19 lat i jest żonaty, można założyć przymusowe małżeństwo. Może chciałaby się rozstać. Jej ojciec udusza ją, ucieka i pozostawia ciało w samochodzie w garażu. Zgłasza się na policję 6 stycznia 2017 r. - przypuszczalnie już z Iraku - telefonicznie. Mówi, że zamordował swoją córkę. Funkcjonariusze odnajdują ciało. Później mówi się, że miejscem, w którym ciało zostało znalezione nie jest miejsce zbrodni. Mówi się, że rodzina żyje w Niemczech od 8 lat.

przeczytaj historię Zare

Meryem
urodzony: 1984
Próba okaleczenia: 6 stycznia 2017
Miejsce zamieszkania: Kilonia
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: Liczba niejasna
Sprawca: jej mąż Mustafa, żyjący w separacji (w akcie 34 l.)

Podobno Meryem i Mustafa poznać się nawzajem na wakacjach. Możliwy jest również import małżeństwa, które Mustafa przynosi do Kilonii w 2004 roku. Dzieci rodzą się, jak wiele jest niejasne. Meryems pierwsze dziecko jest z wcześniejszego związku. Meryem rozpada się. 6 stycznia 2017 r. Mustafa strzela do swojej żony na podwórku meczetu w Kilonii w obu kolanach. Strzelenie w kolana niekoniecznie jest próbą morderstwa.

przeczytaj historię Meryem

Nasrin i Edreis
urodzony: 1995, 1992
próba zabójstwa: 16 stycznia 2017
Miejsce zamieszkania: Saksonia-Anhalt
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 1 córka
Sprawca: jej były mąż Zeinollah A. (w akcie 29 l.)

Nasrin jest żonaty z Zeinollahem w wieku 14 lat w Iranie. Przyjeżdżają do Niemiec z córką w 2015 roku i ubiegają się o azyl. Nasrin emancypuje się i występuje o rozwód. Ona konwertuje na chrześcijaństwo i wchodzi w nowy związek z afgańskim tłumaczem Edreis (25 lat). 16 stycznia 2017 r. Zeinollah spotyka swoją byłą żonę i swojego nowego chłopaka w pociągu regionalnym na stacji Wolferode (Sachsen-Anhalt).

przeczytaj historię Nasrin i Edreis

Leyla i jej nienarodzone dziecko
urodzony: 1976
zamordowany: 15 stycznia 2017
Miejsce zamieszkania: Bremen-Vegesack
Pochodzenie: Kurdowie Ofiary: Syria; sprawca: Turcja
Dzieci: była w ciąży
Sprawca: jej mąż Ali (w akcie 39 l.)

Ali mieszka w Niemczech od 20 lat i od końca 2015 roku pozostaje w związku małżeńskim z Syryjką, która jest w jego ciąży. Dziecko ma się urodzić na początku lutego 2017 roku. Krótko przed porodem, jednak matka w ciąży wprowadza się z siostrą. Kiedy Leyla wraca do swojego mieszkania rano 15 stycznia, aby uzyskać jakieś rzeczy, jej mąż zabija ją. Sąsiedzi dzwonią na policję.

przeczytaj historię Leyla

Mihriban S.
urodzony: 1996
Zabójstwo: 2 lutego 2017
Miejsce zamieszkania: Rotterdam
Pochodzenie: przypuszczalnie Turcja / Kurdowie
Dzieci: brak
Sprawca: jej oddzielona przyjaciółka Firat I. (w akcie 24 l.)

Mihriban spotyka Firat w 2013 roku. Obydwaj małżeństwo w 2016 roku w małżeństwie imam. Dlaczego nie wiadomo. Może jeden z nich jest już żonaty. Para mieszka w Rotterdamie, ale w rzeczywistości są one na autostradzie w kierunku Dortmundu. Może iść do islamskiego mediatora tam. Mihriban przeprowadził się już w listopadzie do schroniska dla kobiet. Przerwała tam ciążę z powodu przemocy domowej.

przeczytaj historię Mihiriban

Katja
urodzony: 1997
Próba zabójstwa: 7 lutego 2017
Miejsce zamieszkania: Hannover
Pochodzenie: Ofiara: niejasna; Sprawca: Serbia
Dzieci: niejasne, przypuszczalnie żadne
Sprawca: jej były chłopak (w akcie 21 l.)

7 lutego 2017 roku 21-letni Serb uzyskuje dostęp do mieszkania swojej byłej dziewczyny w Hannover-Mühlenberg. Z nożem wyjeżdża na 1 rok młodszą kobietę. Rani jej życie zagrażające życiu i pozostawia ją w mieszkaniu pokrytym krwią. Godzinę później jej nowy chłopak znajdzie kobietę.

przeczytaj historię Katja

Soopika Paramanathan
urodzony: 1995
ukłucie: 10/11 luty 2017
Miejsce zamieszkania: Ahaus / NRW
Pochodzenie: Ofiara: Sri Lanka; Sprawca: Nigeria
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: Antoni I. (w akcie 27 l.)

Soopika jest asystentką uchodźcy w Caritas w Ahaus. Jej rodzina pochodzi ze Sri Lanki. Jako nauczycielka uczy się języka niemieckiego i angielskiego. Anthony uciekł z Nigerii w 2012 roku, mieszka we Włoszech przez 3 lata i przyjeżdża do Niemiec w 2015 roku. Mieszka w domu dla uchodźców w Ahaus. W sierpniu 2016 roku miał romans z Soopiką, który zakończyła. W ten sposób zaczyna ją prześladować.

przeczytaj historię Soopika

Arezoo
urodzony: 1988
Próba zabójstwa: 1 lutego 2017
Miejsce zamieszkania: Gota (Turyngia)
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 3
Sprawca: jej rozdzielony mąż Sharif A. (w akcie 31 l.)

Możliwie Arezoo przybył do Niemiec w 2015 roku z mężczyznami i dziećmi z dużym napływem uchodźców z Afganistanu. Ona oddziela się od męża, oboje mieszkają w Turyngii. Zawód Sharifa jest wskazany jako nauczyciel. Z powodu przemocy wobec jego żony obowiązuje zakaz zbliżania się. Kiedy jej córka jest leczona na poważną chorobę wątroby w szpitalu w Hamburgu, jej matka przenosi się do domu Ronalda McDonalda, który oferuje rodzicom schronienie w takich przypadkach. Ojciec czasami przebywa tam również czasami.

przeczytaj historię Arezoo

Huda A.
urodzony: 1970
Próba zabójstwa: 15 lutego 2017
Miejsce zamieszkania: Bielefeld
Pochodzenie: Irak
Dzieci: ?
Sprawca: jej mąż Bassam S. (w akcie 51 l.)

Huda bierze udział w kursie niemieckiego w Bielefeld. Być może dowiaduje się tam, że nie jest na łasce męża w Niemczech. Mąż burzy się do kursu językowego rano 15 lutego 2017 roku i atakuje swoją żonę młotkiem. On jest przytłoczony. Huda poważnie rannych trafia do szpitala. Powstaje oddział zabójstw, wydaje się nakaz aresztowania za próbę zamachu na ubój i uszkodzenie ciała.

przeczytaj historię Huda

Silvia B.
urodzony: 1977
Strzał: 17 lutego 2017
Miejsce zamieszkania: Offenbach
Pochodzenie: Ofiara: Rumunia; Sprawca: Turcja
Dzieci: Ofiary: 2 synów (w akcie 11 i 15 l.)
Sprawca: jej były chłopak Volkan T. (w akcie 32 l.)

Rano 17 lutego 2017 r. Volkan wystrzeliwuje dwukrotnie matkę Silvię na otwartej drodze w Offenbach-Waldhof. Ucieka w samochodzie, natychmiast jest wyszukiwany dla niego. Około 4 godziny później zostaje aresztowany w swoim mieszkaniu w dzielnicy Lauterbach. Proces rozpoczyna się we wrześniu w Sądzie Okręgowym w Darmstadt.

przeczytaj historię Silvia

Ria
urodzony: 1977
pobity na śmierć: 21/22 lutego 2017
Miejsce zamieszkania: Duisburg
Pochodzenie: Rumunia, możliwy Romowie
Dzieci: 2 (w akcie 2 i 7 l.)
Sprawca: jej mąż (w akcie 45 l.)

22 lutego 2017 r., 2 alkoholizowanych mężczyzn (41, 49 l.) przyjść na policję w Duisburgu w godzinach porannych i zgłosić morderstwo. Mąż zabił swoją żonę. Policja znaleźć ciało w pustym polu sygnałowym. Wieczorem mąż zostaje aresztowany w mieszkaniu przyjaciela w Duisburgu. Przyznaje się do przestępstwa z tłumaczem. Ofiary i sprawcy nie mają "stałego pobytu w Niemczech".

przeczytaj historię Ria

Nicole M.
urodzony: 1970
zamordowany: ok. 20 luty 2017
Miejsce zamieszkania: Mönchengladbach
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; sprawca: podejrzany o Irak
Dzieci: ?
Sprawca: jej mąż Ahmed Salim lub Jamal Amilia (w akcie 38 lub 39 l.)

Opiekujący znajduje ciało Nicole w mieszkaniu w Mönchengladbach 3 marca 2017 roku. Okoliczności wskazują na zabójstwo przez przemoc wobec głowy i gardła około 2 tygodnie wcześniej. Przestępca jest osobą ubiegającą się o azyl, której pobyt kończy się w maju 2017 roku. W Niemczech jest on zarejestrowany jako Ahmed Salim, w innym kraju, według policji, jako Jamal Amilia. Ze względu na bliską granicę może to być Holandia.

przeczytaj historię Nicole

Ana
urodzony: 1981
Zabójstwo: 24 lutego 2017
Miejsce zamieszkania: Haslach w Kinzigtal (Czarny Las)
Pochodzenie: Rumunia
Dzieci: niejasne
Sprawca: domniemany jej mąż (w akcie 37 l.)

Po powiadomieniu policji przez krewnych urzędnicy znajdują ciało kobiety na farmie w Haslach 24 lutego 2017. Okoliczności wskazują na popełnienie przestępstwa z użyciem przemocy. Tam Ana prawdopodobnie miała mieszkanie, może tam pracowała. Jej mąż jest aresztowany w pobliżu. Małżeństwo pochodziło z Rumunii. Kobieta szybko znalazła swoją drogę, pił.

przeczytaj historię Ana

Tina O.
urodzony: 1984
ukłucie: 25. Luty 2017
Miejsce zamieszkania: Euskirchen
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Turcja
Dzieci: 1 syn (w akcie 8 l.)
Sprawca: jej były chłopak Tahir S. (32 l.)

W późnym wieczorem 25 lutego 2017 roku, Tahir z Aachen, Niemcy, wychodzi z nożem do swojej byłej dziewczyny w swoim mieszkaniu w Euskirchen. 34 stab rany są liczone później. Tina nowy przyjaciel, Polak (35 l.), jest również tam i jest ranny z 13 kłutych ran. W mieszkaniu jest również 8-letni syn ofiary i sprawcy. Sąsiedzi słyszą krzyki i dzwonią na policję.

przeczytaj historię Tina

Maha
urodzony: 1985
Próba zabójstwa: 3 marca 2017
Miejsce zamieszkania: Duisburg
Pochodzenie: Ofiara: niejasna; Sprawca: Syria
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej były chłopak Mahmood Mahrusseh (w akcie 30 l.)

Mahmood przyjeżdża do Niemiec w 2015 roku z napływem uchodźców z Syrii. Wieczorem 3 marca 2017 r., uderzył swoją byłą dziewczynę nożem. Ofiara wciąga się na ulicę. Sąsiedzi dzwonią na policję. Maha idzie do szpitala i nie jest dostępny do przesłuchania na początku. Mahmood ucieka. On jest poszukiwany z fotografii. Wszyscy inni są nieznani, w tym prawidłowe imię i nazwisko oraz narodowość ofiary.

przeczytaj historię Maha

Seve
urodzony: 1965
ukłucie na śmierć: 2 marzec 2017
Miejsce zamieszkania: Scheeßel (Dolna Saksonia)
Pochodzenie: iracki / Kurdowie
Dzieci: 7
Sprawca: jej mąż Elias I. (w akcie 42 l.)

Seve jest żonaty w wieku 24 lat z Eliasem, który jest o 10 lat młodszy. Powód wymuszonego małżeństwa jest niejasny. Małżeństwo jest gwałtowne. W 2014 roku uciekają z Iraku. W 2015 roku przyjeżdżają do Niemiec jako uchodźcy i mieszkają w Scheeßel w Dolnej Saksonii. Mają 7 dzieci. 2 marca 2017 roku Elias kłusie żonę nożem 17 razy w kuchni. Ona umiera na scenie. Motywem jest to, że Seve chciał nauczyć się niemieckiego i opuścić dom sam i stał się zbyt zachodni.

przeczytaj historię Seve

Kadir Y.
urodzony: 1976
ukąszony na śmierć: 5. Marzec 2017
Miejsce zamieszkania: Hamm / NRW
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: co najmniej 1 syn (w akcie 21 l.)
Sprawca: Fevzi T. (42 l.), nowy mąż swojej byłej żony

5 marca 2017 roku Kadir i jego 21-letni syn pojadą na posterunek policji. Będzie raport, być może dlatego, że syn jest bity przez ojczyma Fevzi. Po drodze spotykają inny samochód - być może przypadkowo, może zaplanowany. Kierowcą jest Fevzi (42 lata), nowy mąż byłej żony Kadira. Podąża za Kadirem i ukłuwa go za kierownicą swojego samochodu.

przeczytaj historię Kadir

Susa
urodzony: 1999
zaatakowany: 31 marca 2017
Miejsce zamieszkania: Gütersloh
Pochodzenie: Syria
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: jej rodzina, zwłaszcza ojciec (43 l.) i brat (15 l.)

Może nie była to prawdziwa próba zabójstwa, ale atak z groźbami śmierci. Rodzina Susa przyjeżdża do Niemiec z Syrii i mieszka w Gütersloh. Susa ma 18 lat i być może uznała, że ma więcej praw w Niemczech. Na przykład, mogłaby odbyć praktykę, studiować, mieć chłopaka, własne mieszkanie. Rodzina nie może pozwolić, aby tak się stało.

przeczytaj historię Susa

Ara
urodzony: 1989
Próba zabójstwa: 4-5 kwietnia 2017
Miejsce zamieszkania: Lipsk
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 1 dziewczyna, 1 chłopiec (w akcie 1 i 2 l.)
Sprawca: jej mąż (w akcie 34 l.)

Ara i jej mąż nie mieszkają w schronisku dla uchodźców, ale w mieszkaniu w Leipzig-Paunsdorf. W nocy z 4 na 5 kwietnia, uderzył ją w gardło nożem, jakby w rzeź - przed jej 2 małymi dziećmi. Ara wciąga się poważnie ranna w klatkę schodową, sąsiedzi nazywają policję. Sprawca zostaje aresztowany. Dzieci przychodzą do służb ratunkowych dla dzieci i młodzieży.

przeczytaj historię Ara

Dilek V.
urodzony: 1983
ukąszony na śmierć: 15 marzec 2017
Miejsce zamieszkania: Kilonia
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 1 córka (w akcie 10 l.), 2 synów (5 i 15 l.)
Sprawca: jej mąż Aytekin (40 l.)

Dilek żeni się w wieku 17 lat i ma pierwsze dziecko w wieku 18 lat, co wskazuje na przymusowe małżeństwo i/lub import małżeństwa. Później ona i jej mąż Aytekin mają 3 dzieci i mieszkają w Kilonii, gdzie się urodził. Pobija je podczas wakacji w Turcji w 2016 roku, prawdopodobnie nie po raz pierwszy. Następnie oddziela się, wyprowadza z mieszkania z dziećmi, zdarzają się kolejne akty przemocy. W marcu 2017 r. Dilek otrzymuje prawo do opieki.

przeczytaj historię Dilek

Sina
urodzony: 1985
ukąszony na śmierć: 16 april 2017
Miejsce zamieszkania: Mainz
Pochodzenie: Egipt
Dzieci: 2 córki
Sprawca: jej mąż (w akcie 34 l.)

Od ponad roku egipska czteroosobowa rodzina mieszka w kamienicy w Moguncji. Jedna córka ma 12 lat, chodzi do gimnazjum, druga do przedszkola. W Niedzielę Wielkanocną 2017 r. ojciec kłuje matkę. Ona umiera w mieszkaniu. Kolejna para małżeńska (44 i 45 lat) jest również ciężko ranna i idzie do szpitala. Córki są z sąsiadami podczas przestępstwa.

przeczytaj historię Sina

Anna
urodzony: 1991
ukłucie na śmierć: 9 kwietnia 2017
Miejsce zamieszkania: Powiat Aschaffenburg
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; sprawca: niejasny
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: jej były chłopak (w akcie 31 l.)

Anna jest pielęgniarką i jest prześladowana przez byłego chłopaka. W marcu 2017 roku otrzymuje zakaz kontaktu, ale mimo to ją nęka. O niebezpieczeństwie mówi policja. Jednak sąd rejonowy Aschaffenburg nie rozszerza zakazu kontaktów. 9 kwietnia, w swoim BMW, kłuł nożem swoją byłą dziewczynę w gardle.

przeczytaj historię Anna

Ira
urodzony: 1974
prawie zabity: 14 kwietnia 2017
Rezydencja: Miltenberg (Dolna Frankonia) / Sinsheim (niedaleko Heidelbergu)
Pochodzenie: niejasne, możliwe Iran
Dzieci: co najmniej 1 syn (w akcie 22 l.)
Sprawca: jej mąż (47 l.)

W Wielki Piątek 2017 roku Ira jest w drodze na uroczystość rodzinną z mężem i ich dorosłym synem. Krótko przed jej przyjazdem, mężczyzna wyciąga ją z samochodu, uderza w jej głowę i ucieka do lasu. Syn prowadzi ciężko ranną matkę do domu lub do krewnych. Stamtąd wzywana jest służba ratownicza. Ira przychodzi do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy i twarzy.

przeczytaj historię Ira
Farah
urodzony: 1970
Próba zabójstwa: 6 kwietnia 2017
Miejsce zamieszkania: Krefeld
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: Liczba niejasna
Sprawca: Taj S. (w akcie 61 l.)

Farah siedzi na podłodze z dzieckiem. Jej mąż uderza ją młotkiem od tyłu. 15-letni syn trzyma ojca z dalszą działalnością. We wrześniu 2017 r. przed sądem okręgowym w Krefeld będzie wiele łez. Oskarżenie jest usiłowaniem zamordowania. Żona twierdzi, że przebaczyła mężowi. Sąd Okręgowy w Krefeld powinien go zwolnić. Syn mówi, że jego ojciec nie chciał zabić matki. W przeciwnym razie odmówił złożenia zeznań.

przeczytaj historię Farah
Moon
urodzony: 1981
napaść: 18 kwietnia 2017
Miejsce zamieszkania: Frankfurt/M.
Pochodzenie: Bangladesz
Dzieci: 2 synów (w akcie 6 i 14 l.)
Sprawca: jej mąż (53 l.)

Ten przypadek nie jest zabójstwem dla honoru. Jest to historia wypaczenia - zbrodni honoru. Prokuratura będzie później mówić o abstrakcyjnym zagrożeniu życia. Moon's małżeństwo było w Bangladeszu. Nic nie wiadomo na temat okoliczności, z wyjątkiem tego, że kobieta jest 17 lat młodsza od męża. Małżeństwo jest gwałtowne. 18 kwietnia 2017 r. ojciec ogrzewa olej na piecu, aż do pęcherzyków powietrza. Następnie chwyta żonę za włosy z tyłu, odciąga jej głowę

przeczytaj historię Moon

The T.
urodzony: 1976
ukłucie na śmierć: 21 kwietnia 2017
Miejsce zamieszkania: Drezno
Pochodzenie: Ofiara: Wietnam; Sprawca: Pakistan
Dzieci: 1 syn (w akcie 20 l.)
Sprawca: jej przyjaciel Shahjahan Butt (29 l.)

Pakistański Shahjahan przyjeżdża do Niemiec w grudniu 2015 roku. Składa on wniosek o azyl, postępowanie zostanie umorzone w grudniu 2016 roku z powodu braku współpracy, a deportacja zostanie zarządzona w styczniu 2017 roku. Pozwany będzie później twierdził w sądzie, że nic o tym nie wiedział. Poznaje The, który jest starszy o 12 lat. Ma 20-letniego syna, pracuje w wietnamskiej restauracji.

przeczytaj historię The

Mehe K.
urodzony: 1985
uduszony: 23 kwietnia 2017
Miejsce zamieszkania: Syke (w pobliżu Bremy)
Pochodzenie: iracki / jezuicki
Dzieci: 3 (w akcie 1, 2, 9 l.)
Sprawca: jej partner Murad B. / Kaire M. (32 l.)

Jesienią 2016 roku Mehe i Murad będą pochodzić z Iraku jako osoby ubiegające się o azyl. Mieszkają z jedną córką i dwoma synami w domu rodzinnym w Syke koło Bremy. 23 kwietnia 2017 roku Murad udusił swojego partnera przed dziećmi. Następnie poddaje się policji. Dzieci są pod opieką Młodzieżowego Biura Pomocy Społecznej, później do domu. O motywie nie wiadomo jeszcze nic.

przeczytaj historię Mehe

Carla
urodzony: 1985
Próba zabójstwa: 24 kwietnia 2017
Miejsce zamieszkania: Mönchengladbach-Rheydt
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 1 syn (w akcie 5 l.)
Sprawca: jej były chłopak (w akcie 38 l.)

Carla ma 5-letniego syna z byłym chłopakiem. 24 kwietnia 2017 roku rodzice spotykają się przed świetlicą w Mönchengladbach-Rheydt. Wsiądzie z nim do samochodu. Po 2 godzinach wędrówki strzela do niej. Później, na rozdrożu, gdzie wzywa do pomocy, on strzela do niej po raz drugi. Podnosi syna i strzela do swojej byłej dziewczyny ponownie w garażowym podwórku. Próbując ją zabić pistoletem, strzela sobie w nogę.

przeczytaj historię Carla

Florija M.
urodzony: 1974
uduszony: 24 kwietnia 2017
Miejsce zamieszkania: Sasbach (niedaleko Offenburga)
Pochodzenie: podejrzewane: Ofiara: Albania; sprawca: Turcja
Dzieci: ofiara niejasna, sprawca: 2
Sprawca: jej były chłopak Attila Ö. (w akcie 50 l.)

24 kwietnia 2017 roku w domu rodzinnym w Sasbach toczy się głośny spór. Attyla przez kilka godzin ukrywał się w mieszkaniu swojej byłej dziewczyny, aby ją zaatakować i porwać. Kiedy ona ciężko walczy, on ją dusi, aż do śmierci. Pozostawia ciało na klatce schodowej, wyjmuje klucz samochodowy z mieszkania i ucieka z samochodem swojej zmarłej byłej dziewczyny.

przeczytaj historię Florija

Milenka T.
urodzony: 1955
ścięte: Maj 2017
Miejsce zamieszkania: Düsseldorf
Pochodzenie: Romowie z Serbii
Dzieci: 2 synów
Sprawca: niejasny

Milenka i sprawcami są Romowie z Serbii, mają niemiecki paszport. Milenka ma 2 synów, ale mieszka samotnie w Düsseldorf-Holthausen. Możliwe, że na początku maja 2017 roku sprawca odciął Milence głowę w jej mieszkaniu. Podcina tors i przynosi go do piwnicy. Ciało znajduje się tam 5 maja 2017. Konferencja prasowa policji jest odwołana, sprawca jest nadal w biegu. Ma to być akt relacji.

przeczytaj historię Milenka

Maryam A.
urodzony: 1967
Próba zabójstwa: 2 maja 2017
Miejsce zamieszkania: Hamburg
Pochodzenie: Iran
Dzieci: tak, niejasne ile
Sprawca: jej mąż Shahariyar M. (w akcie 60 l.)

Maryam jest nauczycielką przedszkola, jej mąż jest irańskim byłym marynarzem o imieniu Shahariyar. 2 maja 2017 roku Shahariyar trafia ją w sypialnię za pomocą teleskopowego drążka. Być może zmusza ją do przedawkowania tabletek. Maryam przychodzi poważnie ranny do szpitala i może być uratowany przez transfuzję krwi. Sąsiedzi dzwonią na policję, która odnajdzie plamy krwi w całym domu.

przeczytaj historię Maryam

Farima Seadi
urodzony: 1979
ukłucie na śmierć: 29 kwietnia 2017
Miejsce zamieszkania: Prien am Chiemsee
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 4 (w akcie 5, 11, 20, ? l.)
Sprawca: Hamidullah Moradi (29 l.)

W około 2011 roku Farima i jej rodzina uciekają z Afganistanu do Niemiec. Czterokrotna matka została już nawrócona na chrześcijaństwo i ochrzczona jako protestantka. W pewnym momencie oddziela się od ojca dzieci (w akcie 49 l.). Pracuje jako tłumaczka i ma stanowisko na targu świątecznym. Hamidullah pochodzi jako uchodźca z Afganistanu w 2013 roku. Początkowo mieszka z tolerancją w Prien am Chiemsee i zna Farimę z jej honorowego stanowiska:

przeczytaj historię Farima

Adea
urodzony: 1980
Próba zabójstwa: 3 maja 2017
Miejsce zamieszkania: Münster
Pochodzenie: Albania
Albania Dzieci: 1 syn (w akcie 13 l.), 1 córka (18 lat)
Sprawca: jej mąż (w akcie 43 l.)

W wieku 15 lub 16 lat, Adea jest żonaty w 1996 roku w Albanii z mężczyzną starszym o 5 lat. Mają 2 dzieci i przyjeżdżają do Niemiec z napływem uchodźców z Albanii w 2015 roku. Wniosek o azyl zostaje odrzucony, ale deportacja nie ma miejsca. 3 maja 2017 roku mąż kłuł żonę w ich mieszkaniu w Münster-Roxel, nóż utknął w jej gardle.

przeczytaj historię Adea

Abia
urodzony: 1977
Próba zabójstwa: 10 maja 2017
Miejsce zamieszkania: Coburg (Górna Frankonia)
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 2
Sprawca: jej rozdzielony mąż (w akcie 48 l.)

Rozdzielony mąż z Neustadt koło Coburga zwabia żonę z restauracji, w której pracuje. Przed drzwiami wbija w twarz nóż. Odwiedzający restaurację dzwonią do służb ratunkowych. Kobieta jest kierowana do specjalnej kliniki. Sprawca ucieka najpierw z domu, ale później zostaje aresztowany w pobliżu. Policja prowadzi śledztwo w sprawie zamachu na zabójstwo. Abia nie jest prawdziwym imieniem kobiety.

przeczytaj historię Abia

Shivin M.
urodzony: 1993
Próba zabójstwa: Maj 4, 2017
Miejsce zamieszkania: Freiberg
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 3 (w akcie 10 Mo. i 3 i 6 l.)
Sprawca: jej mąż Mohammad B. (33 l.)

Shivin jest żonaty z 18 i w ciąży. Do Niemiec przyjedzie z mężem i dwójką małych dzieci latem 2015 roku z Syrii. Rodzina ubiega się o azyl. Urodziło się tu jedno dziecko, które ma około 10 miesięcy. Rodzina mieszka w mieszkaniu we Freibergu, Saksonia. Shivin prawdopodobnie zauważa, że ma prawa w Niemczech. Jej mąż zaczyna ją tyranizować. Władze zajmują się tą sprawą. Na początku maja 2017 r. Shivin ucieka do schroniska dla kobiet.

przeczytaj historię Shivin

Ala i jej nienarodzone dziecko
urodzony: 1995
Próba zabójstwa: 8 maja 2017
Miejsce zamieszkania: Neuendettelsau / Norymberga
Pochodzenie: Etiopia
Dzieci: jest w ciąży
Sprawca: jej chłopak Mohammed G. (w akcie 24 l.)

Ala jest osobą ubiegającą się o azyl z Etiopii i mieszka w Neuendettelsau w Środkowej Frankonii. Mohammed jest również osobą ubiegającą się o azyl, również z Etiopii i mieszka w Norymberdze. 9 maja 2017 roku, ukłuł Alę na środku ulicy. Jak ona leży na ziemi, on nadal ją ukłuwać. Przechodzień idzie z torbą pomiędzy i może zatrzymać sprawcę. Przestępca zostaje aresztowany, nóż skonfiskowany.

przeczytaj historię Ala
Salam S.
urodzony: 1982
zastrzelony: 14 maja 2017
Miejsce zamieszkania: Monachium-Fürstenried
Pochodzenie: iracki / Kurdowie
Dzieci: 1 syn (w akcie 6 l.)
Sprawca: 2 braci i 1 bratanek (51, 45, 43 l.)

Salam przyjeżdża do Niemiec z Iraku w 2002 roku i później otrzymuje niemiecki paszport. Ma firmę, która napełnia półki supermarketów i mieszka w Monachium rosyjskim (na mocy ustawy 39 lat). Obydwaj są parą od 10 lat i mają 6-letniego syna. 14 maja 2017 roku, 3 mężczyzn strzelać Salam w swoim mieszkaniu. Musiał wpuścić ich dobrowolnie, znali się nawzajem. Dzień po przestępstwie, ogień jest podpalany w mieszkaniu.

przeczytaj historię Salam

Maria
urodzony: 1966
uwięziony: 17 maj 2017
Miejsce zamieszkania: Pforzheim / Keltern
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Perpetrator: Tadżykistan
Dzieci: 1 córka, 1 syn (prawdopodobnie oboje dorośli)
Sprawca: jej mąż Eduard G. (w akcie 53 l.)

Maria pracuje jako pedagog w protestanckim ośrodku opieki dziennej w Pforzheim. Jej tadżycki mąż uderzył ją 29 razy 17 maja 2017 roku. Umiera 2 dni później w szpitalu. Tadżykistan jest azjatycką republiką islamską, która wcześniej należała do Związku Radzieckiego. Dzień po zbrodni, policjant rozpoznaje poszukiwanego człowieka w samochodzie na wiejskiej drodze i wzywa swoich kolegów.

przeczytaj historię Maria

Hayam
urodzony: 1980
uwięziony: 17 maj 2017
Miejsce zamieszkania: Wardenburg (niedaleko Oldenburga)
Pochodzenie: iracki / kurdyjski / jezuicki
Dzieci: 5 (w akcie 4-15 l.)
Sprawca: jej mąż Raad H. (37 l.)

Około godziny 4 rano, w nocy z 17 maja 2017 roku, Raad ukłuwa swoją żonę nożem 9 razy we śnie. Prawdopodobnie nadal krzyczy, sąsiedzi wołają policję. Dzieci są w domu w czasie zbrodni. Widzieli, że ich matka umiera, dziecko mówi urzędnikowi, że jego matka zasłużyła na śmierć. Hayam umiera na scenie. Sprawca zostaje aresztowany, nakaz aresztowania za zdradzieckie morderstwo. Dzieci przychodzą do krewnych. Proces rozpoczyna się w październiku 2017 roku w Sądzie Rejonowym w Oldenburgu.

przeczytaj historię Hayam

Naser T.
urodzony: 1964
kłusaki: 15. maj 2017
Miejsce zamieszkania: Gütersloh / Hagen
Pochodzenie: Ofiara: Kosowo; Perpetrator: Serbia
Dzieci: ?
Perpetytor: jego szwagier Zenelj H. (w akcie 59 l.)

Po 28 latach małżeństwa Anica (której prawdziwe imię nie jest znane) oddziela się od swojego 10 lat starszego męża Zenelja w 2012 roku. On nie chce tego zaakceptować. Grozi jej i zaczyna ją prześladować. Dwoje ma 5 dzieci, najmłodszy ma rzeczywiście 17 lat. 15 maja 2017 r. w Hagen na otwartej drodze toczy się kłótnia pomiędzy Zeneljem a bratem jego żony, Naser. Prawdopodobnie opuszczony mąż chce, aby Naser zmusił swoją siostrę do powrotu do niego.

przeczytaj historię Naser

Michelle E.
urodzony: 1982
uwięziony: 18 maj 2017
Miejsce zamieszkania: Berlin-Heiligensee
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Bośnia
Dzieci: min. 1 (w akcie 12 l.)
Sprawca: jej mąż Edin A. (32 l.)

18 maja 2017 roku Edin spotka się z 12-letnim pasierbem w Berlinie-Heiligensee w drodze do szkoły. Zabiera go do domu letniskowego, wiąże i zabiera klucze do domu. Zapowiada, że zabije matkę chłopca. Chłopiec potrzebuje godzin, aby się uwolnić. Policja znajduje ciało Michelle w jej mieszkaniu, które znajduje się w Diakoniezentrum w Berlinie.

przeczytaj historię Michelle

Sengül
urodzony: 1977
kłyknął: 26 maja 2017
Miejsce zamieszkania: Unkel (w pobliżu Bonn)
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: prawdopodobnie 2
Sprawca: jej mąż (w akcie 43 l.)

Wątpliwe jest, czy jest to zabicie honorowe - czy też akt psychicznie chorego człowieka. Najpierw fakty: 26 maja 2017 roku 43-letni mężczyzna zabił swoją 40-letnią żonę w Unkel koło Bonn. Oboje są małżeństwem od 5 lat i prawdopodobnie mają dwoje dzieci. Ich prawdziwe nazwiska i narodowość nie są znane. Niemniej jednak sprawca będzie później mówił źle po niemiecku w sądzie. Zostanie użyty tłumacz ustny. Z ostrzem o długości 21 cm sprawca ukłuwa żonę.

przeczytaj historię Sengül

Jara
urodzony: 1999
Próba zabójstwa: 16 czerwca 2017
Miejsce zamieszkania: Lahn-Dill-Kreis / Boppard koło Koblenz
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: ?
Sprawca: jej narzeczony (22 a.)

Jara rzekomo spotyka narzeczonego w 2016 roku na ucieczce z Afganistanu. Przypuszczalnie rodzice nie wysłaliby 19-latki do samych Niemiec. W lutym 2017 roku para "angażuje się" w małżeństwo imamów w Boppardzie. Narzeczony mieszka w mieście w dzielnicy Lahn-Dill. Kobieta, której prawdziwe imię nie jest znane, mieszka w pokoju w Boppardzie.

przeczytaj historię Jara

Faizah
urodzony: 1975
Próba zabójstwa: 14 czerwca 2017
Rezydencja: Nad / NRW
Pochodzenie: Ofiara: Liban; Sprawca: Syria
Dzieci: co najmniej 1 syn (w akcie 13 l.)
Sprawca: jej były chłopak Amjad H. (33 l.)

Faizah i Amjad poślubić islamskie w lipcu 2016 roku. Dochodzi do przemocy domowej. Niespełna rok później Faiza chce się rozdzielić, czego nie akceptuje. 14 czerwca 2017 roku Amjad czai się przed supermarketem swojej byłej dziewczyny w Bergisches Land w pobliżu Kolonii. Kłuł ją i syna. Świadkowie wzywają policję. Matka i syn przyjeżdżają do szpitala ciężko ranni. Sprawca ucieka, ale wkrótce potem zostaje aresztowany.

przeczytaj historię Faizah

Amina
urodzony: 1997
uduszony: 20 czerwca 2017
Miejsce zamieszkania: Aurich (Fryzja Wschodnia)
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 3 synów (w akcie 2-4 l.)
Sprawca: jej były chłopak (27 l.)

Amina i jej mąż (lub przyjaciel) Nuri przyjeżdżają do Niemiec z Afganistanu na różne sposoby. Być może rodzą się tu 3 małe synki. Związek jest naznaczony przemocą, Amina oddziela. 20 czerwca 2017 roku Nuri dręczy swoją byłą dziewczynę kopnięciami i ciosami w jej mieszkaniu, w końcu zadławiąc ją i uduszając. Pozostawia za sobą 3 małe synki z trupem. To potrwa 10 godzin, aż sąsiedzi znaleźć ciało i dzieci.

przeczytaj historię Amina

Ilona F.
urodzony: 1953
Próba zabójstwa: 28 czerwca 2017
Miejsce zamieszkania: Herzberg (niedaleko Cottbus)
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Syria
Dzieci: ?
Sprawca: jej chłopak Mohammad Hussain Rashwani (39 l.)

Syryjski uchodźca Mohammad Mohammad rozpoczyna pracę dla fryzjera w Herzbergu (Brandenburgia, powiat Elbe-Elster) w 2016 roku za pośrednictwem urzędu pracy. 31 sierpnia Lausitzer Rundschau poinformował o tym fakcie: "Mohammad Hussain Rashwani jest przykładem na to, jak integracja może dobrze funkcjonować". Tak dobrze, że zaczyna romans ze swoją szefową Iloną.

przeczytaj historię Ilona

Bahar
urodzony: ok. 1992
Próba zabójstwa: 29 czerwca 2017
Miejsce zamieszkania: Rickenbach (Badenia-Wirtembergia)
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 3
Sprawca: jej rozdzielony mąż (w akcie ok. 28 l.)

Bahar ma prawdopodobnie 11 lat, kiedy jest żonaty w Afganistanie ze swoim 16-letnim kuzynem. Rok później rodzi się dziecko i umiera. W wieku 13-14 lat ma kolejne dziecko. Rodzina mieszka tymczasowo w Iraku. Mężczyzna nadużywa swojej żony. Prawdopodobnie dlatego Bahar chce pojechać do Niemiec. Rodzina przybywa do południowych Niemiec w 2015 roku i ubiega się o azyl.

przeczytaj historię Bahar

Fidan i jej matka
urodzony: 1990/1965
zastrzelony/Próba zabójstwa: 1 lipca 2017
Miejsce zamieszkania: Marburg
Pochodzenie: Kosowo
Dzieci: niejasne
Perpetrator: jej ojciec / były mąż (52 l.)

Adnan mieszka w Hagen (NRW) od 1993 roku. Studiował inżynierię lądową, ale otrzymuje pomoc społeczną. Wiadomo, że jest brutalnym człowiekiem, który zaatakował swoją żonę (lub byłą żonę) i dwie córki (wówczas 15 i 18). Jest jeszcze 2 dzieci. Adnan był kilkakrotnie skazywany za przestępstwa z użyciem przemocy. Między innymi odbył prawie trzyletnią karę więzienia w Hagen. Jedna z córek nazywa się Fidan. W międzyczasie mieszka z matką i 3 rodzeństwem w schronisku dla kobiet w Lubece.

przeczytaj historię Fidan

Merita (i Jeff G.)
urodzony: 1972 (i 1977)
Strzał: 15 lipca 2017
Rezydencja: Nürtingen (w pobliżu Stuttgartu)
Pochodzenie: Kosowo
Dzieci: 4 córki, 1 syn
Sprawca: jej mąż Rasim L. (55 l.)

Merita i Rasim ożenić się w Kosowie w 1989 roku i przyjechać do Niemiec rok później. Mają 4 córki i syna. Najstarsza córka ma 24 lata i ma 2-letniego syna z 40 letnim partnerem Jeffem, który pracuje jako ogrodnik krajobrazu. Zawód Rasims jest wskazany jako wykwalifikowany ślusarz. W mieszkaniu Jeffa i jego narzeczonej jest kłótnia z teściem 15 lipca 2017 roku.

przeczytaj historię Merita

Sven A.
urodzony: 1970
Próba zabójstwa: 23 lipca 2017
Miejsce zamieszkania: Wietze (dzielnica Celle)
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Kurdowie / Yazidi (domniemany Irak)
Dzieci: niejasne
Sprawca: brat jego dziewczyny, Ferid K. (19 l.)

Sven jest sprzedawcą samochodów i motocykli w Wietze, w dzielnicy Celle. Ma związek z Leylą, 25-letnią kobietą z klanu Yezidi. Jej młodszy brat nazywa się Ferid. Urodził się w Niemczech. W lipcu 2017 r. Ferid wystrzeliwuje Svena z pistoletem maszynowym w bliskim zasięgu do klatki piersiowej. Kula tęskni za sercem. Kiedy shooter zauważa, że Sven nadal żyje, chce strzelać ponownie.

przeczytaj historię Sven

Anne Metzger i jej syn
urodzony: 1978, 2013
ukłucie na śmierć: 28 lipca 2017 r.
Miejsce zamieszkania: Teningen (w pobliżu Freiburga)
Pochodzenie: Ofiary: Niemcy; Sprawca: Algieria
Dzieci: 1 również kłusły syn (w akcie 4 l.)
Sprawca: jej były chłopak Nasr-Eddine Belarbi (52 l.)

Jest kilka przypadków morderców honorowych z Algierii w Niemczech - jest tu bowiem niewielu Algierczyków. Ten sprawca pochodzi z Algierii i ma niemiecki paszport, ewentualnie przez małżeństwo z Niemcem. Anne jest pielęgniarką, rozwiedzioną i spotyka Nasr-Eddin w 2009 roku na kursie szkoleniowym. W 2010 roku dwa przenieść się razem.

przeczytaj historię Anne

Esra C.
urodzony: 1991
zabite siekierą i nożem: 31 lipca 2017
Miejsce zamieszkania: Gelsenkirchen
Pochodzenie: Ofiara: Turcja; Sprawca: Maroko
Dzieci: 1 syn (w akcie 7 l.)
Sprawca: jej przyjaciel Samir Benalia (w akcie 35 l.)

Samir pochodzi z Maroka i posiada niemiecki paszport. Jego zawód jest oznaczony jako "pracownik callhopu". Esra ma 7-letniego syna, który nie ma kontaktu z ojcem. Esra i Samir spotykają się na początku 2017 roku, związek jest gwałtowny. Przyjaciele próbują przekonać ich do rozpadu. Samir jest znany policji i tylko na okres próbny. 31 lipca 2017 roku Samir zabija swoją dziewczynę z 14 ranami kłutymi w jej mieszkaniu.

przeczytaj historię Esra

Mahin R. i jej nienarodzone dziecko
urodzony: 1982
ukąszony na śmierć: 11 sierpnia 2017
Miejsce zamieszkania: Lipsk
Lipsk Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 2 (w akcie 9 i 11 l.), i była w ciąży
Sprawca: jej mąż Guhlam Abas R. (38 l.)

Mahin przyjeżdża do Niemiec z mężem i 2 synami pod koniec 2015 roku. Rodzina mieszka w mieszkaniu dla uchodźców w Lipsku. Mahin znów zachodzi w ciążę, tym razem z dziewczyną. Ponieważ jest dużo kłótni, ona przenosi się z dziećmi do "schroniska", ale w tym samym domu. W oczach dwójki dzieci, jej mąż ją ukłuwa 11 sierpnia 2017 roku. Następnie wyrzuca się z okna na podwórko. Jest ciężko ranny i idzie do szpitala.

przeczytaj historię Mahin

Saray Güven
urodzony: 1970
ukłucie: 20 sierpnia 2017
Miejsce zamieszkania: Frankfurt/M.
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 3
Sprawca: Hayreddin Tandogan (w akcie 51 l.)

Saray jest rozwiedzione życie we Frankfurcie-Bockenheim z 3 dzieci. Prawdopodobnie ma związek z Hayreddinem z Erbach (koło Darmstadt), który jest znany policji i żonaty. Od 20 sierpnia 2017 r. jest zaginiona. Telefon komórkowy znajdował się ostatnio w pobliżu jeziora w Nieder-Roden (Offenbach). Podejrzany jest publicznie poszukiwany w całej Europie. 6 dni po przestępstwie zostaje aresztowany w Colmar (Alzacja, Francja).

przeczytaj historię Saray

Martha
urodzony: 1990
Próba zabójstwa: 27 sierpnia 2017
Miejsce zamieszkania: Gießen
Pochodzenie: Sprawca: Pakistan
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: jej były chłopak Tanneer Akhtar lub Rashid Mahmood (w akcie 32 l.)

Pakistan używający nazw Tanneer Akhtar i Rashid Mahmood mieszka w schronisku azylowym w Hesji Wettenberg w pobliżu Giessen. Z niejasnych powodów mieszka w Niemczech od 2010 roku. 27 sierpnia 2017 roku Tanneer ukłuł swoją byłą dziewczynę w swoim mieszkaniu w Giessen. Jej nazwisko i narodowość są nieznane. Niemiecka kobieta, która chciałaby się ożenić, byłaby korzystna dla sprawcy.

przeczytaj historię Martha

Ahlam Dawi
urodzony: 1982
Zabójstwo: 23 sierpnia 2017
Miejsce zamieszkania: Memmingen
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 1 córka, 2 synów
Sprawca: jej mąż Nabil i jego starszy brat Selim (w akcie 50 i 59 a.)

Jako importowana panna młoda, Ahlam przyjeżdża do Niemiec z Syrii około 2000 roku i poślubia syryjski klan. Jej mąż jest 15 lat starszy, mają córkę i 2 synów. 23 sierpnia 2017 roku Ahlam opuszcza mieszkanie dużego klanu w Memmingen. Później krewni zgłaszają ją jako zaginioną. W październiku jej uduszony trup znajduje się w Memmingerberg. Policja aresztowała jej męża i jej starszego brata Selima, który jest uważany za głowę rodziny. Mówi się, że Ahlam był chrześcijaninem.

przeczytaj historię Ahlam

Elena D.
urodzony: 1989
ukłucie na śmierć: 28 sierpnia 2017
Miejsce zamieszkania: Saarbrücken
Pochodzenie: Ofiara: Kazachstan; Sprawca: Indie
Dzieci: 1 syn (w akcie 8 l.), 1 córka (w akcie 14 l.)
Sprawca: jej partner życiowy Ashwani T. (w akcie 37 l.)

Elena pochodzi z Kazachstanu i posiada niemiecki paszport. Jej przyjaciel Ashwani pochodzi z Indii. Mieszkają w Saarbrücken-Dudweiler i mają wspólne dzieci, 14-letnią córkę i 8-letniego syna. Elena chce się podzielić, sąsiedzi mówią później. 28 sierpnia 2017 roku Ashwani ukłuł swoją dziewczynę z 10 szwami w swoim mieszkaniu.

przeczytaj historię Elena

Magda
urodzony: 1978
Próba zabójstwa: 25 września 2017
Rezydencja: Cham (w pobliżu Regensburga)
Pochodzenie: ofiara - Rosja; sprawca: Kazachstan
Kazachstan Dzieci: 2 synów
Sprawca: jej mąż (w akcie 51 l.)

Ismet pochodzi z Kazachstanu, mieszka w Cham w Bawarii i szuka kobiety w Internecie. Odnajduje młodszą o 13 lat rosyjską psychologkę Magdę, żeni się z nią w 2011 roku i sprowadza ją do Niemiec. Para dostaje 2 synów. Magda dowiaduje się, że jej mąż został oskarżony przez sąsiada o gwałt. Magda jedzie do Rosji, wraca i mówi mężowi, że chce rozwodu. Przyjechał do domu, kilkakrotnie ją gwałci.

przeczytaj historię Magda

Qamar
urodzony: 1964
Próba zabójstwa: 8 września 2017
Miejsce zamieszkania: Bendorf (w pobliżu Koblenz)
Pochodzenie: Syria
Dzieci: ofiara: 4; sprawca: ogółem 15
Sprawca: jej mąż (w akcie 61 l.)

Jesienią 2015 roku Abdul ucieka z Syrii drogą bałkańską do Niemiec. Ma 15 dzieci z 2 kobietami. Pozostawia swoją pierwszą żonę w Syrii z 11 dziećmi. Rodzina Abdula żyje ściśle islamsko, żona i córki są zasłonięte. Ponieważ ojciec staje się coraz bardziej zazdrosny i kontrolujący, Qamar oddziela się. Na początku września 2017 r. jest spotkanie przed sądem rodzinnym. Kilka dni później, 8 września 2017 roku Abdul włamuje się do domu swojej rodziny i bije żonę grabiemakiem i szpadlem.

przeczytaj historię Qamar

Lea
urodzony: 1995
Próba zabójstwa: 1 września 2017
Miejsce zamieszkania: Getynga / Rosdorf
Pochodzenie: ?
Dzieci: niejasne, prawdopodobnie powyżej 1
Sprawca: jej były chłopak (w akcie 23 a.)

Gwałtowny związek między Lea i Ali trwa około roku. W sądzie mówi się o wielu przypadkach gwałtu i nadużyć. Lea prawdopodobnie mówi o tym rodzicom, ale później zaprzecza wszystkim - pomimo oczywistych obrażeń. Kiedy Lea wyjeżdża pod koniec sierpnia 2017 roku, Ali ukłuwa ją na parkingu centrum handlowego w Getyndze 1 września. Ona jest hospitalizowana z ciężkimi urazami czaszki i mózgu. Sprawca ucieka i jest poszukiwany.

przeczytaj historię Lea

Mohammed N.
urodzony: 1996
ukąszony na śmierć: 10-11 września 2017
Miejsce zamieszkania: Chemnitz
Pochodzenie: Syria
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawcy: Obaida A. i Abedalmola T. (w akcie 21 i 25 l.)

Mohammed przybywa do Saksonii jako uchodźca z Syrii w 2016 roku. W jakiś sposób walczy z kumplem Obaidą o syryjski Ayat. One spotyka się w nocy 11 września 2017 roku w parku miejskim Chemnitz. Obaida przynosi Abedalmola. Abedalmola ukłuł Mohammeda nożem kuchennym, który przyniósł ze sobą. Ofiara próbuje uciec, Obaida go goni, ale potem ucieka. Mohammed krwawi na śmierć. Następnego ranka ciało zostaje odkryte.

przeczytaj historię Mohammed

Dario (i 2 przyjaciół)
urodzony: 2011 (1988, 1983)
zastrzelony: 14 września 2017
Miejsce zamieszkania: Villingendorf (w pobliżu Tübingen)
Pochodzenie: Sprawca: Chorwacja
Chorwacja Dzieci: on sam był jeszcze dzieckiem
Sprawca: jego ojciec Drazen Dakic (w akcie 40 l.)

Katerina i Drazen zostały rozdzielone od marca 2017 roku. 14 września 2017 roku ich syn Dario rozpoczyna szkołę. Wieczorem odbędzie się mała uroczystość szkolna. Oddzielony ojciec Drazen wchodzi do mieszkania przez taras. On strzela do swojego syna. Matka Katerina (31 l.) jest znów w ciąży.

przeczytaj historię Dario

Palwasha L. i jej nienarodzone dziecko
urodzony: 1987
uduszony: 19 września 2017
Miejsce zamieszkania: Frankfurt/M.
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 2, i znów była w ciąży
Sprawca: jej mąż Abdul Munir L. (w akcie 36 lub 39 l.)

W około 2013 roku Palwasha i jej mąż Abdul przyjeżdżają do Niemiec jako uchodźcy z Afganistanu. Mieszkają w azylu we Frankfurcie-Bockenheim i mają 2 dzieci w wieku 1 i 4 lat, prawdopodobnie urodzone w Niemczech. To prawdopodobnie nie jest dobrowolne małżeństwo. Palwasha jest w ciąży ponownie, w 3 miesiącu. Wcześnie rano 19 września 2017.

przeczytaj historię Palwasha

Mayla
urodzony: 1981
Próba zabójstwa: 20 września 2017
Miejsce zamieszkania: Bad Neuenahr-Ahrweiler
Pochodzenie: Syria
Dzieci: min. 1 córka
Sprawca: jej rozdzielony mąż (w akcie 51 l.)

Mayla przyjeżdża do Niemiec z mężem z Syrii w 2014 roku. Ona jest jego drugą żoną. Latem 2016 roku rozdzieliły się. 20 września 2017 r. Mayla odbiera swoją córkę ze szkoły. Jeździ z rowerem przez park w Bad Neuenahr-Ahrweiler. Jej mąż, który żyje w separacji, dostaje na jej drodze i ukłuwa ją. Po 15 ukłuciach, znajomy sprawcy interweniuje. Mayla poważnie ranny w szpitalu i jest operowany przez kilka godzin.

przeczytaj historię Mayla

Julia
urodzony: 1992
Próba zabójstwa: październik 4, 2017
Rezydencja: Neuss (NRW)
Pochodzenie: Sprawca: Turcja
Dzieci: niejasne
Sprawca: Hakki Pekin, ex-chłopak jej matki (w akcie 47 l.)

Matka Julii oddziela się od swojego chłopaka Hakki. 4 października 2017 roku Hakki atakuje córkę Julii na przystanku autobusowym. Strzelił ją w dół, uklęknął na jej plecach, ale następnie został wypędzony przez świadków. Sprawca ucieka, jest poszukiwany. Najwyraźniej jedzie do Turcji, ale powraca i jest aresztowany 5 dni po przestępstwie na lotnisku Charleroi w Belgii.

przeczytaj historię Julia

Barbara
urodzony: 1960
Próba zabójstwa: 15 października 2017
Miejsce zamieszkania: Hannover
Pochodzenie: Ofiara: przypuszczalnie Niemcy; sprawca: Turcja
Dzieci: 2
Sprawca: jej były mąż Mustafa A. (w akcie 62 l.)

Barbara jest pielęgniarką i jest z Mustafą od 40 lat, czyli od 17 roku życia. Dwoje ma dwoje dzieci. Przynajmniej od 2010 roku będą problemy. Barbara żyje w strachu. W 2015 roku ma miejsce incydent, w którym stoi obok jej łóżka i grozi jej nożem. Następują kolejne ataki. Ona wyprowadza się i akta do rozwodu. Mustafa zaczyna ją prześladować.

przeczytaj historię Barbara

Nida
urodzony: 1996
Próba zabójstwa: 18 października 2017
Miejsce zamieszkania: Idstein / Hesja
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 3
Sprawca: jej mąż (w akcie 22 l.)

Nida ma 21 lat i mieszka z 3 dziećmi i jej 22-letnim mężem w schronisku dla uchodźców. Tam ją ukłuł 18 października 2017 roku. Sąsiedzi dzwonią na policję. Policja znajduje ciężko ranną kobietę z wieloma cięciami w górnej części ciała. Sprawca ucieka, grozi kierowcy i próbuje zatrzymać kilku kierowców, aby dostać się do samochodu. Wreszcie sprawca jest aresztowany na stacji Niedernhausen. Prawdziwe nazwiska uczestników nie są znane.

przeczytaj historię Nida

Donika
urodzony: 1990
Zabójstwo: 1 października 2017
Rezydencja: Siegburg (NRW)
Pochodzenie: Kosowo
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej mąż Rasim L. (w akcie 36 l.)

Rasim pochodzi z Kosowa w 1998 roku, mieszka w Siegburgu koło Bonn i pracuje jako asystent kuchenny. Wiosną 2017 roku poślubia kobietę w Kosowie. Pod koniec sierpnia Donika przyjeżdża do Niemiec. Jest wiele walk, on kontroluje i bije ją. 1 października Rasim zabija swoją żonę 34 ciosami z siekierą. Kłuł ją również nożem. Donika krwawi na śmierć. On sam nazywa policję. W lutym 2018 roku prokuratura składa wniosek o przyjęcie do psychiatrii.

przeczytaj historię Donika

Paul
urodzony: 1982
kłusaki: 24 października 2017 r.
Miejsce zamieszkania: Drezno
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Tunezja
Dzieci: niejasne
Sprawca: Abdelmonaam Ben Bechir Soltan (w akcie 43 l.)

Akt ten poprzedzony jest długą historią przemocy. W czerwcu 2017 r. Tunezyjczyk Abdelmonaam jest na procesie. Od 2 lat policja zajmuje się atakami, niebezpiecznymi obrażeniami ciała, groźbami i obelgami jego dziewczyny, prawdopodobnie Niemki. Oboje mają dziecko razem. Abdelmonaam był już w areszcie.

przeczytaj historię Paul

Nia i jej ojciec
urodzony: 1997
Próba zabójstwa: 24 października 2017
Miejsce zamieszkania: Lubeka
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 1 (wydane do adopcji)
Sprawca: jej mąż (w akcie 44 l.)

Podobno Abdullah ma romans z kobietą w tym samym wieku, ale potem poślubia swoją córkę Nię. Podobno przechodzi z chrześcijaństwa na islam. Z małżeństwa dziecko mówi się, że urodziło się, ale zostało zwolnione do adopcji po urodzeniu. 2015 Abdullah przyjeżdża do Niemiec z Nią, jej braćmi i rodzicami. Młodsza o 24 lata kobieta chce się rozstać latem 2017. Z ojcem razem Nia chce, aby jej rzeczy z jej mieszkania w sierpniu 2017 roku.

przeczytaj historię Nia

Nuran
urodzony: 1982
Próba zabójstwa: 28 października 2017
Miejsce zamieszkania: Limburg
Pochodzenie: Azerbejdżan
Dzieci: 1 córka (w akcie 10 l.), 1 syn (8 l.)
Sprawca: jej rozdzielony mąż (37 l.)

Nuran żyje oddzielnie od męża. 28 października 2017 roku spotyka go na dworcu kolejowym w Limburgu. Być może zasadził ją tam. Lub para spotkała się, aby porozmawiać o opiece nad dwójką dzieci. W oczach ich dzieci, atakuje je nożem. Nuran zawala się poważnie ranny. 10-letnia córka próbuje chronić matkę i jest ranna na rękę. Sprawca ucieka.

przeczytaj historię Nuran

Aeysha A.
urodzony: 2015
ścięte: 23 października 2017 r.
Miejsce zamieszkania: Hamburg
Pochodzenie: Pakistan
Dzieci: ona sama była jeszcze dzieckiem
Sprawca: jej ojciec Sohail A. (w akcie 33 l.)

Sohail przyjeżdża z Pakistanu do Hesji pod koniec 2011 roku. Jego wniosek o nadanie statusu uchodźcy jest odrzucany z powodu oczywistych fałszywych oświadczeń. Nawet skarga jest bezskuteczna. Ma on zostać deportowany w lipcu 2012 roku. Ale nic się nie dzieje. Ślubi Lubnę (w akcie 32 l.) zgodnie z prawem islamskim w Hamburgu. Małżeństwo jest aranżowane przez jej rodziców.

przeczytaj historię Aeysha

Violeta / Vio
urodzony: 1986
ukąszony na śmierć: 30 października 2017
Miejsce zamieszkania: Oberursel (Hesja)
Pochodzenie: Serbia
Dzieci: 3 córki (7, 8, 12 l.)
Sprawca: jej mąż Milenko P. (w akcie 40 l.)

Vio ma 31 lat i ma 3 córki, które mają 7, 8 i 12 lat w chwili popełnienia przestępstwa. Jako pochodzenie podano Serbię. Mogą to być Romowie. Mąż Vio jest starszy o 9 lat i opuści wspólne mieszkanie w Oberursel w październiku 2017 roku. Jest on zapisany w protokole w sprawie przemocy domowej. Jego zawód jest wymieniony jako "opiekun w domu starców". Zostaje u kuzyna. 30 października 2017 roku wraca i kłuje żonę z 25 szwami w kuchni.

przeczytaj historię Vio

Nura M.
urodzony: 1983
kłyknął: 3 grudnia 2017 r.
Miejsce zamieszkania: Aachen
Pochodzenie: iracki / Kurdowie
Dzieci: 3 (w akcie 3, 10, 11 a.)
Sprawca: jej mąż Mohammad M. (36 a.)

Mohammad i Nura są kuzynami. Obaj pochodzą z rodziny iracko-kurdyjskiej i urodzili się w Kuwejcie. Mohammad ma paszport iracki i niemiecki. Podobno klan tych dwóch jest reprezentowany z 1500 członków w Niemczech. Mohammad przyjeżdża do Niemiec w 1997 roku. W czasie zbrodni mieszkał tu przez 20 lat. Nura przyjeżdża do Niemiec w 2000 lub 2001 roku, ci dwaj poznają się w 2003 roku i pobierają w 2005 roku.

przeczytaj historię Nura

Kira
urodzony: 1992
Próba zabójstwa: 9 listopada 2017
Miejsce zamieszkania: Hildesheim (Dolna Saksonia)
Pochodzenie: Senegal
Dzieci: 2
Sprawca: jej rozdzielony mąż Cheikh Ibra D. (w akcie 34 l.)

Kira pochodzi z Senegalu. Jej prawdziwe imię nie jest znane. Ona oddziela się od swojego 10 lat starszego męża Cheikha, z którym ma 2 dzieci. Prawdopodobnie jest przemoc w grze, więc przenosi się do schroniska dla kobiet. 9 listopada 2017 roku Cheikh pobił na ulicy swoją rozdzieloną żonę. Kiedy leżała na ulicy, kłuł ją nożem. Przechodzień z Syrii (Hadi, 34 l.) idzie za sprawcą. On nie pozwala się wypędzić na początku, ale mimo wszystko ucieka.

przeczytaj historię Kira

Ariane
urodzony: 1992
Próba zabójstwa: 3 grudnia 2017
Miejsce zamieszkania: niejasne, ewentualnie Bramsche (w pobliżu Osnabrück)
Pochodzenie: Albania
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej rozdzielony mąż (w akcie 34 l.)

3 grudnia 2017 roku Ariane odwiedzi przyjaciół w Hermannsburgu (niedaleko Celle). Jej oddzielony mąż pojawia się i chce ją dostać, aby wrócić do niego. Ona odmawia. On puka ją na ziemię i dławi ją. Tylko dzięki interwencji przyjaciół można mu zapobiec zabijaniu, według późniejszego prokuratora. Sprawca ucieka i zostaje aresztowany następnego dnia. Miejscem zamieszkania sprawcy jest Bramsche (niedaleko Osnabrück).

przeczytaj historię Ariane

Kamaljeet V.
urodzony: 1980
Próba zabójstwa: 4 grudnia 2017
Miejsce zamieszkania: Brema
Pochodzenie: Indie
Dzieci: 1 syn (w akcie 4 l.)
Sprawca: jej były chłopak (w akcie 26 l.)

Kamaljeet to krawiec z Indii, który przyjedzie do Niemiec około 2012 roku. W Bremie rodzi syna. Ojciec dziecka umiera wkrótce po niewydolności serca. W społeczności Indian Sikh w Bremie Kamaljeet spotyka swojego nowego chłopaka. Jesienią 2017 roku oddziela się. 4 grudnia zostaje ukłuta przez swojego byłego chłopaka na ulicy w Bremie - Gröpelingen.

przeczytaj historię Kamaljeet

Daniela A.H.
urodzony: 1973
zamordowany: 5 grudnia 2017
Miejsce zamieszkania: Berlin-Kreuzberg
Pochodzenie: Ofiara: Polska; Sprawca: Syria
Dzieci: 4 (7-14, 25 l.)
Sprawca: jej mąż Mohammad A.H. (w akcie 48 l.)

Mohammad przyjeżdża do Niemiec z Syrii pod koniec lat 90. i szybko poślubia Danielę z Polski, która ma już 7-letnie dziecko. Jest jeszcze 2 dzieci. Około 2007 roku rozstają się, ale rodzi się kolejne wspólne dziecko. Mohammad nadal ma klucze do mieszkania rodzinnego. Małżeństwo nie jest rozwiedzione.

przeczytaj historię Daniela

Fida
urodzony: niejasny
Próba zabójstwa: 6 grudnia 2017
Miejsce zamieszkania: Berlin-Marienfelde
Pochodzenie: Sprawca: Liban
Liban Dzieci: niejasne
Sprawca: jej rozdzielony mąż Samih Ali Ayad (w akcie 64 l.)

6 grudnia 2018 roku libański lapoński lapoński Samih ukłuł swoją rozdzieloną żonę na otwartej ulicy w Berlin-Marienfelde. Jej nowy chłopak przychodzi jej z pomocą i jest również ukłuty. Sprawca ucieka. Obaj są ranni w klinice i przeżywają. Samih jest poszukiwany za pomocą europejskiego nakazu aresztowania, od sierpnia 2018 r. również publicznie. Imię i nazwisko oraz narodowość ofiar są nieznane.

przeczytaj historię Fida

Shukriyeh A.
urodzony: 1965
kłyknął: 6 grudnia 2017 r.
Miejsce zamieszkania: Hanau
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 2 (w akcie 12 i 20 l.)
Sprawca: jej były mąż Najibollah A. (57 l.)

Shukriyeh i Najibollah przyjeżdżają do Niemiec z Afganistanu w 2010 roku z dwójką dzieci. Jesienią 2017 roku matka przenosi się z obojgiem dzieci do schroniska dla kobiet Hanau. Para prawdopodobnie ma jeszcze więcej dzieci, nie jest jasne, gdzie są. W wigilię Nicholasa 2017 roku opuszczony mężczyzna wpycha sztylet do gardła i klatki piersiowej swojej żony na otwartej drodze. Ponad 40 obrażeń liczy się później. Shukriyeh idzie do szpitala.

przeczytaj historię Shukriyeh

Amina
urodzony: 1982
Próba zabójstwa: 14 grudnia 2017
Miejsce zamieszkania: Landau
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 1 córka (w akcie 15 l.), 3 synowie (3, 6, 17 l.)
Sprawca: jej mąż Sattar M. (w akcie 41 l.)

Amina pochodzi z Afganistanu i jest żonaty z kuzynką w Iranie przez jej rodziców w wieku 10 lat. Tam ma prowadzić rodzaj niewolniczej egzystencji domowej jako synowa. Siłą napędową jest jej teść, ojciec Sattara. Ta rodzina to afgańska rodzina, która uciekła do Iranu. Amina i Sattar mają dwoje dzieci w Teheranie, wracamy do Afganistanu, gdzie rodzi się jeszcze dwoje dzieci.

przeczytaj historię Amina

Mira
urodzony: 2000
Próba zabójstwa: 19 grudnia 2017
Miejsce zamieszkania: Berlin
Pochodzenie: ofiara: Bałkany / Niemcy; sprawca: Afganistan
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: jej były chłopak (w akcie 19 l.)

Gdyby nie było tak smutno, musiałbyś się śmiać: 19 grudnia 2017 roku 19-letni Afgańczyk próbuje utopić swoją byłą dziewczynę w rzece Havel. Wpycha ją do lodowatej wody, skacze za nią i naciska głowę pod wodą. Afganistka nie może pływać, więc dziewczyna może zapisać się do brzegu. Pierwsi respondenci ratują sprawcę nieświadomego z Hawelu. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie zamachu na morderstwo.

przeczytaj historię Mira

Manjinder K. / Manjiga Ka.
urodzony: 1991
kłyknął: 9 grudnia 2017 r.
Miejsce zamieszkania: Hamburg-Billstedt
Pochodzenie: Indie
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: jej były chłopak Sandeep Ku (w akcie 32 l.)

Manjinder badania Manjinder, aby stać się nauczycielem i pracuje w burger shopie. 9 grudnia 2017 roku wraca do domu wieczorem po zmianie. Mieszka z rodzicami w Hamburg-Billstedt. Manjinder zostaje uwięziony w jej kuchni. Sprawca następnie wrzuca dysk do fałszywego włamania. Rodzice później znaleźć ją pokryte krwią na podłodze w kuchni. Tydzień później policja aresztowała w swoim mieszkaniu 32-letniego Indianina.

przeczytaj historię Manjinder

Maryam
urodzony: 1982
zamordowany: 14 grudnia 2017
Miejsce zamieszkania: Hamburg-Bramfeld
Pochodzenie: Iran
Dzieci: 1 córka (w akcie 1 l.)
Sprawca: jej mąż Ali Reza S. (43 l.)

Maryam jest wprowadzany do Iranu, który mieszka w Hamburgu przez znajomego. Zaprzyjaźnia się przez Skype'a i żeni się korespondencyjnie. Ali Reza później stwierdza, że chciał kobiety, która była dziewicą i nie miała operacji plastycznej. W marcu 2016 roku w Iranie rodzi się córka. W październiku 2017 roku matka i córka przeprowadzają się do Niemiec. Przemoc szybko się rozwija, urząd pomocy młodzieży zakłada pomoc rodzinną.

przeczytaj historię Maryam

Dzemila F.
urodzony: 1971
ukłucie na śmierć: 20 grudnia 2017 r.
Miejsce zamieszkania: Berlin-Buch
Pochodzenie: Serbia
Dzieci: 3 synów (w akcie 10, 12, 14 l.)
Sprawca: jej były chłopak Hamo I. (33 l.)

Dzemila pochodzi z Serbii i ma 3 dzieci w wieku szkolnym. Dwa starsze są z poprzedniego związku, najmłodszy syn jest z jej chłopakiem Hamo. On jest agresywny. Ona chce oddzielić. Hamo nie akceptuje tego i ukłuwa Dzemilę 20 grudnia 2017 roku w swoim mieszkaniu w Berlinie-Buch. Synowie nie są w mieszkaniu w momencie popełnienia przestępstwa. Następnie idzie na policję. Ciało Dzemili zostaje odnalezione.

przeczytaj historię Dzemila

Anaan
urodzony: 2000
Próba zabójstwa: 22 grudnia 2017
Miejsce zamieszkania: Darmstadt
Pochodzenie: Ofiara: Maroko; Sprawca: Afganistan
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: jej były chłopak (16 l.)

W tym przypadku ofiarą i sprawcą są nieletni. Oznacza to, że informacji jest szczególnie mało. Ofiarą jest 17-letnia dziewczynka z Maroka. Sprawcą jest (rzekomo) 16 letni uchodźca z Afganistanu, który przebywa w Niemczech od 2015 roku. Mieszka w grupie wspomaganych żywych. W nocy 10 razy kłuł swoją byłą dziewczynę przełącznikiem w parku w Darmstadt.

przeczytaj historię Anaan

Zada
urodzony: 1993
Próba zabójstwa: 21 grudnia 2017
Miejsce zamieszkania: Euskirchen / Bergheim koło Kolonii
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 2 (w akcie 2 i 3 l.)
Sprawca: jej mąż Ibrahim A. (w akcie 30 l.)

Zada i Ibrahim są kuzynami i biorą ślub w kwietniu 2014 roku w Syrii. Przyjeżdżają do Niemiec w 2016 roku przez Turcję i Norwegię i mieszkają z 2 dziećmi w schronisku dla uchodźców w Euskirchen. 21 grudnia 2017 roku odwiedzą siostrę Ibrahima w Bergheim koło Kolonii. Istnieje zagrożenie, że Ibrahim wyrzuci swoją żonę z balkonu lub wytrawić jej twarz kwasem.

przeczytaj historię Zada

Marie
urodzony: 1995
zniekształcony: 23 grudnia 2017 r.
Rezydencja: Burscheid (niedaleko Kolonii)
Pochodzenie: Ofiara: przypuszczalnie Niemcy; sprawca: Afganistan
Dzieci: 1 syn (w akcie 4 l.)
Sprawca: jej przyjaciel Ebudallah S. (w akcie 27 l.)

Ebudallah przyjeżdża z Afganistanu do Niemiec pod koniec 2012 roku. Zaprzyjaźnia się z Marie. Ma dziecko w wieku 18 lat. Status rezydenta Ebudallahu jest następnie regularnie przedłużany. Ma pracę tymczasową i uczęszcza na kursy języka niemieckiego. Ebudallah jest muzułmaninem ściśle religijnym i zaczyna tyranizować swoją dziewczynę.

przeczytaj historię Marie

Mia V.
urodzony: 2002
ukłucie na śmierć: 27 grudnia 2017 r.
Rezydencja: Kandel (Nadrenia-Palatynat)
Pochodzenie: Ofiary: Niemcy; Sprawcy: Afganistan
Dzieci: brak
Sprawca: jej były chłopak Abdul Mobin D. (w akcie 15 l.)

Abdul przyjeżdża do Niemiec w kwietniu 2016 roku jako domniemany małoletni uchodźca bez opieki. Uczęszcza do szkoły kompleksowej, mieszka w nadzorowanej grupie mieszkalnej dla młodzieży i poznaje Mię. Ona pomaga mu nauczyć się niemieckiego, ci dwaj stają się parą na kilka miesięcy. Prawdopodobnie przedstawia go również rodzicom. W lutym 2017 roku wniosek Abdula o nadanie statusu uchodźcy zostaje odrzucony, ale pozostaje tolerowany.

przeczytaj historię Mia

Fabienne de M.
urodzony: 1969
uduszony: 2 stycznia 2017
Miejsce zamieszkania: Denkendorf (w pobliżu Ingolstadt)
Pochodzenie: Ofiara: Francja; Sprawca: Algieria
Dzieci: 1 syn (w akcie 8 l.)
Sprawca: jej mąż Riad B. (32 l.)

Fabienne jest francuskim i tłumaczem. Riad jest Algierczykiem i studiuje informatykę. Oni pobrali się w 2008. Póki ich syn gra na parterze, Riyadh bije, udusza i dusi swoją żonę 2 stycznia 2017 roku. Rijad bierze syna na policję i odwraca się. Lekarz pogotowia ratunkowego może tylko określić jej śmierć.

przeczytaj historię Fabienne
Gina
urodzony: 1977
zamordowany: 1 grudnia 2017 r.
Miejsce zamieszkania: Herzogenrath / Aachen
Pochodzenie: Sprawca: Afganistan
Dzieci: 1 (w akcie 1 l.)
Sprawca: jej mąż Hafizullah Safi (44 l.)

2 grudnia 2017 roku jogger odnajduje zwłoki Giny w Broichbach Valley, niedaleko Aachen. Podejrzany jest jej mąż Hafizullah. On jest poszukiwany. 1-letnie wspólne dziecko jest prawdopodobnie bezpieczne. Prawdziwe imię i pochodzenie Giny są nieznane.

przeczytaj historię Gina