Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Dario (i 2 przyjaciół)
urodzony: 2011 (1988, 1983)
zastrzelony: 14 września 2017
Miejsce zamieszkania: Villingendorf (w pobliżu Tübingen)
Pochodzenie: Sprawca: Chorwacja
Chorwacja Dzieci: on sam był jeszcze dzieckiem
Sprawca: jego ojciec Drazen Dakic (w akcie 40 l.)
Katerina i Drazen zostały rozdzielone od marca 2017 roku. 14 września 2017 roku ich syn Dario rozpoczyna szkołę. Wieczorem odbędzie się mała uroczystość szkolna. Oddzielony ojciec Drazen wchodzi do mieszkania przez taras. On strzela do swojego syna.

Matka Katerina (31 l.) jest znów w ciąży. Dla nowego partnera (34 l.) jest informacja "o pochodzeniu migracyjnym". Nazwa Anatolij R. może wskazywać na pochodzenie rosyjskie lub ukraińskie. Ten partner i jego kuzyn (29 lat) również są zastrzeliwani. Katerina może uciec do sąsiadów. Wzywają policję. Urzędnicy odnajdują ukrywaną 3-letnią dziewczynę i przekazują ją rodzicom.

Drazen jest znany policji z przestępstw z użyciem przemocy i gróźb, ale nigdy nie był w więzieniu. Katerina już wcześniej poprosiła w szkole, aby utrzymać ją w tajemnicy gdzie się znajduje.

Ten sprawca jest poszukiwany, 5 dni później zostaje aresztowany po napiwku od ludności. On nadal nosi karabin z nim. Pochodzi z zasobów wojska. Drazen jest urodzonym w Bośni Chorwatem.

W marcu 2018 r. rozpoczyna się rozprawa przed sądem regionalnym w Rottweil. Była żona pozwanego świadczy o tym, że byłej żonie pozwanego zeznał on również, że był wobec niej brutalny. Zagroził również, że zabije jej córkę, aby ona, matka, ucierpiała. Była żona starała się również zachować jej miejsce pobytu w tajemnicy.

Okazuje się, że sprawca już ogłosił zbrodnię w sierpniu. Siostra oskarżonego opisuje związek jako lata męczeństwa, matka była kilkakrotnie w schronisku dla kobiet i kilkakrotnie na policji. Podczas procesu Katerina rodzi swoje dziecko, chłopca.

W czerwcu sprawca zostaje skazany na dożywotnie więzienie. Ustalana jest szczególna dotkliwość winy. Wyrażana jest krytyka, że władze i policja zignorowały wielokrotne groźby sprawcy morderstwa i przemocy.