Historia zabójstw honorowych

Bahar
urodzony: ok. 1992
Próba zabójstwa: 29 czerwca 2017
Miejsce zamieszkania: Rickenbach (Badenia-Wirtembergia)
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 3
Sprawca: jej rozdzielony mąż (w akcie ok. 28 l.)
Bahar ma prawdopodobnie 11 lat, kiedy jest żonaty w Afganistanie ze swoim 16-letnim kuzynem. Rok później rodzi się dziecko i umiera. W wieku 13-14 lat ma kolejne dziecko. Rodzina mieszka tymczasowo w Iraku. Mężczyzna nadużywa swojej żony. Prawdopodobnie dlatego Bahar chce pojechać do Niemiec.

Rodzina przybywa do południowych Niemiec w 2015 roku i ubiega się o azyl. Mężczyzna nie chce zaakceptować tego, że kobiety w Niemczech są traktowane jak ludzie, a nie jak psy. On izoluje swoją żonę, ona nawet nie może rozmawiać z innymi kobietami. Kiedy on wielokrotnie grozi jej zabić, ona oddziela się i przenosi do domu dla uchodźców w Rickenbach. Jej mąż przebywa w Bad Säckingen.

29 czerwca 2017 r. mija Bahar przed domem i atakuje ją nożem. Nawet gdy ostrze na czaszce pęknie, nie puszcza go. Interweniują mieszkańcy schroniska dla uchodźców. Sprawca ucieka, ale wkrótce potem zostaje aresztowany na dworcu autobusowym.

W grudniu 2017 roku rozpoczyna się proces przed Sądem Okręgowym Waldshut-Tiengen. Rodzina sprawcy nadal grozi Baharowi śmiercią. W związku z tym podczas procesu sądowego jest ona połączona tylko za pośrednictwem wideo. Świadczy o tym, że matka i rodzeństwo oskarżonego namawia swojego męża do popełnienia morderstwa.

Sprawca i ofiara prawdopodobnie nie znają swojego roku urodzenia. Sprawca podaje swój wiek jako około 28 lub 29 lat. Ofiara z 24-26 lat.

Krótko przed Bożym Narodzeniem werdykt jest: 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za próbę nieumyślnego spowodowania śmierci. Przypuszczalnie sprawca jest deportowany w czasie zatrzymania. To, co dzieje się z jego żoną i dziećmi pozostaje otwarte. Ofiara otrzymuje 15.000 euro odszkodowania za ból i cierpienie. Nie można jednak zakładać, że sprawca zapłaci. Bahar nie jest prawdziwym imieniem kobiety.