Historia zabójstw honorowych

Shivin M.
urodzony: 1993
Próba zabójstwa: Maj 4, 2017
Miejsce zamieszkania: Freiberg
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 3 (w akcie 10 Mo. i 3 i 6 l.)
Sprawca: jej mąż Mohammad B. (33 l.)
Shivin jest żonaty z 18 i w ciąży. Do Niemiec przyjedzie z mężem i dwójką małych dzieci latem 2015 roku z Syrii. Rodzina ubiega się o azyl. Urodziło się tu jedno dziecko, które ma około 10 miesięcy. Rodzina mieszka w mieszkaniu we Freibergu, Saksonia.

Shivin prawdopodobnie zauważa, że ma prawa w Niemczech. Jej mąż zaczyna ją tyranizować. Władze zajmują się tą sprawą.

Na początku maja 2017 r. Shivin ucieka do schroniska dla kobiet. Razem z pracowniczką socjalną i pracowniczką biura pomocy młodzieży chce 4 maja wyprowadzić z mieszkania kilka rzeczy. Jej mąż ją ukłuł. Trzy kobiety mogą się ratować z dzieckiem na ulicy.

Przechodnie dzwonią do policji, która zatrzymuje Syryjczyka przed domem. Pozostałe dwoje jego dzieci było z nim. Prawdopodobnie wszystkie dzieci były świadkami przestępstwa. Są one przetrzymywane w areszcie Urzędu do spraw Młodzieży. Shivin zostaje ciężko ranny i idzie do szpitala. Nakaz aresztowania jest za próbę zabójstwa.

Jeden szczegół: Mówi się, że Shivin jest kurdyjskim chrześcijaninem. W listopadzie 2017 roku rozpoczyna się rozprawa przed Sądem Okręgowym w Chemnitz. W tym samym miesiącu Mohammad zostaje skazany na 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności za niebezpieczne uszkodzenie ciała.