Historia zabójstw honorowych

Hadi A.
urodzony: 1987
Próba zabójstwa: 6 października 2017
Miejsce zamieszkania: Ofiara: Berlin; Sprawca: Cloppenburg
Pochodzenie: Ofiara: podejrzany o popełnienie przestępstwa w Turcji; sprawca: Turcja / Kurd / Jeside
Dzieci: prawdopodobnie tak, niejasne ile
Sprawca: ojciec jego dziewczyny Tarik A. (w akcie 46 l.)
Tarik przyjeżdża do Niemiec jako młody człowiek z Turcji. W pewnym momencie nabywa obywatelstwo niemieckie. Jest żonaty, ma dzieci, w tym 18-letnią córkę Gülsen.

Poznaje Hadi w Internecie, starszy o 12 lat Muzułmanin. Krążą pogłoski, że jest blisko IS. Yezidis był szczególnie okrutnie prześladowany przez IS w Iraku.

Gülsen znika z Cloppenburga, przechodzi na islam i mieszka z chłopakiem w Berlin-Wedding. Nie można całkowicie wykluczyć, że żyje jako jego druga żona. W każdym razie Hadi jest żonaty z inną kobietą.

Rodzina Gülsena szuka młodej kobiety. Rano 6 października 2017 r. ojciec odnajduje parę na ulicy. Gülsen jest w ciąży. Ojciec strzela co najmniej 6 razy z samochodu do chłopaka. Ofiara zostaje ciężko ranna i zabrana do szpitala. Operacja w nagłym wypadku ratuje jego życie.

Sprawca ucieka z córką w samochodzie, ale zostaje aresztowany kilka minut później. Broń morderstwa znajduje się w samochodzie. Matka Gülsena siedzi również w samochodzie.

W maju 2018 r. przed Sądem Okręgowym w Berlinie rozpoczyna się proces w sprawie próby nieumyślnego zabójstwa, niebezpiecznych obrażeń ciała i nielegalnego posiadania broni.