Historia zabójstw honorowych

Arezoo
urodzony: 1988
Próba zabójstwa: 1 lutego 2017
Miejsce zamieszkania: Gota (Turyngia)
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 3
Sprawca: jej rozdzielony mąż Sharif A. (w akcie 31 l.)
Możliwie Arezoo przybył do Niemiec w 2015 roku z mężczyznami i dziećmi z dużym napływem uchodźców z Afganistanu. Ona oddziela się od męża, oboje mieszkają w Turyngii. Zawód Sharifa jest wskazany jako nauczyciel. Z powodu przemocy wobec jego żony obowiązuje zakaz zbliżania się. Kiedy jej córka jest leczona na poważną chorobę wątroby w szpitalu w Hamburgu, jej matka przenosi się do domu Ronalda McDonalda, który oferuje rodzicom schronienie w takich przypadkach. Ojciec czasami przebywa tam również czasami.

Prawdopodobnie po walce ukąsił swoją żonę wieczorem 1 lutego 2017 roku. Próbuje odciąć jej głowę, ale poddaje się. To nie jest znane, ale prawdopodobnie powiedziała, że nie chce do niego wrócić i chce prowadzić własne życie.

Po przestępstwie sprawca wzywa pogotowie ratunkowe. Arezoo jest poważnie ranny w szpitalu i dostaje pogotowie ratunkowe operacji. Sprawca jest aresztowany na miejscu przestępstwa i umieszczony w areszcie, oddział ds. zabójstw prowadzi dochodzenie.

W lipcu 2017 r. rozpoczyna się proces o usiłowanie zabójstwa w Sądzie Krajowym w Hamburgu. W listopadzie sprawca zostaje skazany na 10 lat pozbawienia wolności i zadośćuczynienia za ból i cierpienie za usiłowanie zabójstwa i niebezpiecznego uszkodzenia ciała.