Historia zabójstw honorowych

Sengül
urodzony: 1977
kłyknął: 26 maja 2017
Miejsce zamieszkania: Unkel (w pobliżu Bonn)
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: prawdopodobnie 2
Sprawca: jej mąż (w akcie 43 l.)
Wątpliwe jest, czy jest to zabicie honorowe - czy też akt psychicznie chorego człowieka. Najpierw fakty: 26 maja 2017 roku 43-letni mężczyzna zabił swoją 40-letnią żonę w Unkel koło Bonn. Oboje są małżeństwem od 5 lat i prawdopodobnie mają dwoje dzieci. Ich prawdziwe nazwiska i narodowość nie są znane.

Niemniej jednak sprawca będzie później mówił źle po niemiecku w sądzie. Zostanie użyty tłumacz ustny. Z ostrzem o długości 21 cm sprawca ukłuwa żonę. 2 cm kawałek ostrza utknie w głowie kobiety. Dzieci bawią się na górnym piętrze podczas przestępstwa.

Sprawca sam dzwoni do służby ratowniczej, ale tylko godzinę po tym, jak kobieta wykrwawiła się na śmierć. Sprawca pokazuje sanitariuszowi ciało w magazynie. Nóż jest w zlewni.

Przestępstwo nie jest najpierw zgłaszane publicznie, ponieważ - według prokuratury - prawa osobiste sprawcy mają być chronione.

W listopadzie 2017 r. rozpoczyna się rozprawa przed Sądem Okręgowym w Koblencji. Sprawca jest popełniony na czas nieokreślony z powodu paranoidalnej schizofrenii.