Historia zabójstw honorowych

Soopika Paramanathan
urodzony: 1995
ukłucie: 10/11 luty 2017
Miejsce zamieszkania: Ahaus / NRW
Pochodzenie: Ofiara: Sri Lanka; Sprawca: Nigeria
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: Antoni I. (w akcie 27 l.)
Soopika jest asystentką uchodźcy w Caritas w Ahaus. Jej rodzina pochodzi ze Sri Lanki. Jako nauczycielka uczy się języka niemieckiego i angielskiego. Anthony uciekł z Nigerii w 2012 roku, mieszka we Włoszech przez 3 lata i przyjeżdża do Niemiec w 2015 roku. Mieszka w domu dla uchodźców w Ahaus. W sierpniu 2016 roku miał romans z Soopiką, który zakończyła. W ten sposób zaczyna ją prześladować.

W nocy z 11 lutego 2017 roku, zabija 5 lat młodszą Soopikę w Ahaus na otwartej ulicy z 22 szwami.

Uderzył ją w głowę i tułów. On chce nieść krwawiącą kobietę w walizce, którą przyniósł ze sobą. Mieszkańcy dzwonią na policję. Soopika umiera w szpitalu. Sprawca ucieka na początku.

Prokuratura w Münster składa wniosek o wydanie nakazu aresztowania za nieumyślne spowodowanie śmierci. Kilka dni później zostaje aresztowany na stacji kolejowej w Bazylei i wydany do Münster. Jego wniosek o azyl zostaje odrzucony. Prawdopodobnie również prawdopodobnie ponownie ubiegał się o azyl w Bazylei.

Dla Soopiki na cmentarzu znajduje się hinduski nabożeństwo pogrzebowe, później ekumeniczna służba pamięci. W sierpniu 2017 roku rozpoczyna się proces o morderstwo przed sądem rejonowym w Münster. W październiku przestępca zostaje skazany na 13 lat pozbawienia wolności za zabójstwo.