Historia zabójstw honorowych

Amina
urodzony: 1982
Próba zabójstwa: 14 grudnia 2017
Miejsce zamieszkania: Landau
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 1 córka (w akcie 15 l.), 3 synowie (3, 6, 17 l.)
Sprawca: jej mąż Sattar M. (w akcie 41 l.)
Amina pochodzi z Afganistanu i jest żonaty z kuzynką w Iranie przez jej rodziców w wieku 10 lat. Tam ma prowadzić rodzaj niewolniczej egzystencji domowej jako synowa. Siłą napędową jest jej teść, ojciec Sattara. Ta rodzina to afgańska rodzina, która uciekła do Iranu.

Amina i Sattar mają dwoje dzieci w Teheranie, wracamy do Afganistanu, gdzie rodzi się jeszcze dwoje dzieci. Jesienią 2015 roku rodzina przenosi się do Niemiec, ponieważ szuka lepszego życia. To, że obejmuje to prawa kobiet nie jest jasne dla wszystkich zaangażowanych.

Later Sattar powie w sądzie: "Niemcy to kraj kobiecy". On również nie akceptuje, że nie wolno mu pobić jego dzieci. Niemniej jednak, dzieci emancypują się. Żona i córka zdejmują chustę, matka uczęszcza na kurs języka niemieckiego. Później powie w sądzie, że dowiedziała się tylko w Niemczech, że nie wszyscy ludzie są źli i brutalni.

14 grudnia 2017 roku Sattar udusza żonę do nieświadomości. Przemoc wykracza poza zwykły zakres ciosów. Dwoje jej dzieci przychodzi z pomocą matki, może się uratować, wyskakując z okna.

W czerwcu 2018 r. rozprawa rozpocznie się w Sądzie Okręgowym w Landau. Chociaż sąd jest przekonany, że Sattar chciał zabić swoją żonę, jest on skazany tylko za niebezpieczny atak: 4 lata i 3 miesiące pozbawienia wolności. Amina nie jest prawdziwym imieniem kobiety.