Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Dilek V.
urodzony: 1983
ukąszony na śmierć: 15 marzec 2017
Miejsce zamieszkania: Kilonia
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 1 córka (w akcie 10 l.), 2 synów (5 i 15 l.)
Sprawca: jej mąż Aytekin (40 l.)
Dilek żeni się w wieku 17 lat i ma pierwsze dziecko w wieku 18 lat, co wskazuje na przymusowe małżeństwo i/lub import małżeństwa. Później ona i jej mąż Aytekin mają 3 dzieci i mieszkają w Kilonii, gdzie się urodził. Pobija je podczas wakacji w Turcji w 2016 roku, prawdopodobnie nie po raz pierwszy. Następnie oddziela się, wyprowadza z mieszkania z dziećmi, zdarzają się kolejne akty przemocy.

W marcu 2017 r. Dilek otrzymuje prawo do opieki. Ojciec nie chce tego zaakceptować i czai się dla niej, kiedy przynosi dzieci do świetlicy i szkoły rano 15 marca 2017.

Aytekin kiwa żonę nożem 23 razy, przecina jej gardło i krwawi ją na ulicę. Pięcioletni syn musi być świadkiem zbrodni. Dilek umiera, sprawca zostaje aresztowany w pobliżu. Ma paszport niemiecki i turecki, mają tylko turecki. Dzieci są pod opieką Młodzieżowego Biura Pomocy Społecznej i rodziny zastępczej.

W listopadzie 2017 r. rozpoczyna się rozprawa przed Sądem Okręgowym w Kilonii. W maju 2018 roku sprawca zostaje skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo.