Historia zabójstw honorowych

Meryem
urodzony: 1984
Próba okaleczenia: 6 stycznia 2017
Miejsce zamieszkania: Kilonia
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: Liczba niejasna
Sprawca: jej mąż Mustafa, żyjący w separacji (w akcie 34 l.)
Podobno Meryem i Mustafa poznać się nawzajem na wakacjach. Możliwy jest również import małżeństwa, które Mustafa przynosi do Kilonii w 2004 roku. Dzieci rodzą się, jak wiele jest niejasne. Meryems pierwsze dziecko jest z wcześniejszego związku.

Meryem rozpada się. 6 stycznia 2017 r. Mustafa strzela do swojej żony na podwórku meczetu w Kilonii w obu kolanach.

Strzelenie w kolana niekoniecznie jest próbą morderstwa. Niemniej jednak sprawa powinna pojawić się w tym archiwum. Ponieważ zbrodnię można odczytać jako zbrodnię honorową. Strzały w kolana mogą być karą za separację. Okaleczanie kobiety powinno również sprawić, że nie będzie ona atrakcyjna dla nowego partnera. Sprawca demonstruje swoje prawo do władzy nad życiem kobiety. Przestępstwo w miejscu publicznym na oczach społeczności również wskazuje na zbrodnię honoru.

Sąd Rejonowy w Kilonii jest jednak przekonany, że mężczyzna i kobieta pogodzili się całkowicie. Można zapytać, co powinno być "całkowite pojednanie" w oddzielnym małżeństwie po 2 strzały w kolana. I jak dobrowolne pojednanie było dla kobiety. Ona mogła być nękana przez jej rodzinę.

W maju 2017 roku przestępca zostanie skazany na 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności za ciężkie uszkodzenie ciała i nielegalne posiadanie broni. Ponieważ wyrok nie stał się jeszcze prawomocny, mężczyzna i kobieta opuszczają rękę w ręku sądu, rzekomo chcąc zrobić terapię parami. Co może być również pomysł obrony. Obrona ogłasza apelację. Meryem i Mustafa nie są właściwymi nazwiskami ofiary i sprawcy.