Historia zabójstw honorowych

Zada
urodzony: 1993
Próba zabójstwa: 21 grudnia 2017
Miejsce zamieszkania: Euskirchen / Bergheim koło Kolonii
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 2 (w akcie 2 i 3 l.)
Sprawca: jej mąż Ibrahim A. (w akcie 30 l.)
Zada i Ibrahim są kuzynami i biorą ślub w kwietniu 2014 roku w Syrii. Przyjeżdżają do Niemiec w 2016 roku przez Turcję i Norwegię i mieszkają z 2 dziećmi w schronisku dla uchodźców w Euskirchen. 21 grudnia 2017 roku odwiedzą siostrę Ibrahima w Bergheim koło Kolonii. Istnieje zagrożenie, że Ibrahim wyrzuci swoją żonę z balkonu lub wytrawić jej twarz kwasem.

Zada ucieka na drogę i zatrzymuje samochód, aby dostać się do bezpieczeństwa. Ibrahim nadal ją kłuć. Później, 11 kłusów są liczone. Kiedy myśli, że jest martwa, pozwala jej odejść. Kierowca jedzie Zadą do kliniki. Tam zostaje uratowana w wyniku akcji ratunkowej. Ale ona pozostaje niewidoma w prawym oku.

W maju 2018 roku rozpoczyna się rozprawa przed Kolońskim Sądem Okręgowym. W lipcu Ibrahim zostaje skazany na 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za próbę zamachu na ubój i niebezpieczny atak. Nie rozumie, dlaczego za swoją zbrodnię musi iść do więzienia. Z jednej strony, honorowi przestępcy często myślą, że zrobili to, co do nich należy. Z drugiej strony, trudności powinny być rozwiązywane w rodzinie. Fakt, że przemoc wobec kobiet jest nawet sądzona przed niemieckim sądem, nie pasuje w.

Zada, której prawdziwe imię nie jest znane, teraz mieszka z siostrą sprawcy. Można to interpretować jako oznaczające, że żona jest nadal pod obserwacją rodziny męża.