Historia zabójstw honorowych

Fidan i jej matka
urodzony: 1990/1965
zastrzelony/Próba zabójstwa: 1 lipca 2017
Miejsce zamieszkania: Marburg
Pochodzenie: Kosowo
Dzieci: niejasne
Perpetrator: jej ojciec / były mąż (52 l.)
Adnan mieszka w Hagen (NRW) od 1993 roku. Studiował inżynierię lądową, ale otrzymuje pomoc społeczną. Wiadomo, że jest brutalnym człowiekiem, który zaatakował swoją żonę (lub byłą żonę) i dwie córki (wówczas 15 i 18). Jest jeszcze 2 dzieci. Adnan był kilkakrotnie skazywany za przestępstwa z użyciem przemocy. Między innymi odbył prawie trzyletnią karę więzienia w Hagen.

Jedna z córek nazywa się Fidan. W międzyczasie mieszka z matką i 3 rodzeństwem w schronisku dla kobiet w Lubece. Ojciec również śledzi tam rodzinę i grozi jej śmiercią.

Od 2016 roku obowiązuje zakaz: Adnan nie może zbliżać się do rodziny. Niemniej jednak, 1 lipca 2017 roku, jeździ wynajętym samochodem z Hagen do Marburga (Hesse) do mieszkania swojej byłej żony. W mieszkaniu jest spór.

27-letnia córka Fidan wraca do domu i wzywa policję na klatce schodowej. Adnan otwiera drzwi i strzela do niej. Następnie zestrzeliwuje swoją byłą żonę, a następnie zabija siebie.

Żona przeżywa ciężko ranna. Policja odnajduje broń morderczą. Czy zamordowana córka miała dzieci nie jest znana, nawet prawdziwe nazwiska osób zaangażowanych. Ponieważ umarli nie są badani, prawdopodobnie nie będzie procesu.