Historia zabójstw honorowych

Hayam
urodzony: 1980
uwięziony: 17 maj 2017
Miejsce zamieszkania: Wardenburg (niedaleko Oldenburga)
Pochodzenie: iracki / kurdyjski / jezuicki
Dzieci: 5 (w akcie 4-15 l.)
Sprawca: jej mąż Raad H. (37 l.)
Około godziny 4 rano, w nocy z 17 maja 2017 roku, Raad ukłuwa swoją żonę nożem 9 razy we śnie. Prawdopodobnie nadal krzyczy, sąsiedzi wołają policję. Dzieci są w domu w czasie zbrodni. Widzieli, że ich matka umiera, dziecko mówi urzędnikowi, że jego matka zasłużyła na śmierć.

Hayam umiera na scenie. Sprawca zostaje aresztowany, nakaz aresztowania za zdradzieckie morderstwo. Dzieci przychodzą do krewnych.

Proces rozpoczyna się w październiku 2017 roku w Sądzie Rejonowym w Oldenburgu. Rodzina sprawcy wzywa rodzinę ofiary do zerwania procesu - czego oczywiście nie mogą zrobić, nawet jeśli chcą. Ale to wyraźnie pokazuje, jak mało rodzina myśli o niemieckim sądzie. Rodzina sprawcy grozi rodzinie ofiary, wszystko byłoby znacznie gorsze. Nie jest jasne, czy istnieją groźby dalszych zabójstw. Ponieważ siostra sprawcy jest zamężna z bratem ofiary. Co sugeruje niezupełnie dobrowolne małżeństwo. W grudniu 2017 roku sprawca zostaje skazany na 13 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci. Oskarżenie boczne jest zaskarżone.