Historia zabójstw honorowych

Jara
urodzony: 1999
Próba zabójstwa: 16 czerwca 2017
Miejsce zamieszkania: Lahn-Dill-Kreis / Boppard koło Koblenz
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: ?
Sprawca: jej narzeczony (22 a.)
Jara rzekomo spotyka narzeczonego w 2016 roku na ucieczce z Afganistanu. Przypuszczalnie rodzice nie wysłaliby 19-latki do samych Niemiec. W lutym 2017 roku para "angażuje się" w małżeństwo imamów w Boppardzie. Narzeczony mieszka w mieście w dzielnicy Lahn-Dill. Kobieta, której prawdziwe imię nie jest znane, mieszka w pokoju w Boppardzie. Tam 16 czerwca 2017 r. Afgańczycy ukłuli swoją narzeczoną. Jara jest operowana, nawet kilka dni później nie jest jeszcze gotowa do przesłuchania. Sprawca jest aresztowany w areszcie śledczym i zaprzecza przestępstwu.

Proces rozpoczyna się w grudniu 2017 roku w Sądzie Okręgowym w Koblencji. Pozwany wyjaśnia w dobrym niemieckim, że studiował stomatologię przez 3 semestry w Kabulu. Znalazł swoją narzeczoną w dniu popełnienia przestępstwa z nożem w plecach i wezwał policję.

Poszkodowany początkowo odmawia składania zeznań. Później pisze do sądu, że w ogóle nie widziała napastnika. Co jest oczywiste kłamstwo. Prokurator publiczny wszczyna postępowanie o zaprzysiężone fałszywe zeznania. Ale mówi również, że wierzy, że 19-latka została poddana ogromnej presji przez jej rodzinę. W marcu 2018 roku przestępca zostaje skazany na 6 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności.