Historia zabójstw honorowych

Sven A.
urodzony: 1970
Próba zabójstwa: 23 lipca 2017
Miejsce zamieszkania: Wietze (dzielnica Celle)
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Kurdowie / Yazidi (domniemany Irak)
Dzieci: niejasne
Sprawca: brat jego dziewczyny, Ferid K. (19 l.)
Sven jest sprzedawcą samochodów i motocykli w Wietze, w dzielnicy Celle. Ma związek z Leylą, 25-letnią kobietą z klanu Yezidi. Jej młodszy brat nazywa się Ferid. Urodził się w Niemczech.

W lipcu 2017 r. Ferid wystrzeliwuje Svena z pistoletem maszynowym w bliskim zasięgu do klatki piersiowej. Kula tęskni za sercem. Kiedy shooter zauważa, że Sven nadal żyje, chce strzelać ponownie. Ale żaden strzał nie jest wystrzeliwany. Ofiara przeżywa ciężko rannych. Później Leyla i Sven małżeństwo.

W styczniu 2018 r. rozpoczyna się rozprawa przed Izbą Młodzieży przy Sądzie Krajowym w Lüneburgu. Oprócz Ferida, inny mężczyzna jest oskarżony o nabycie broni morderczej. Nazywa się Salvadore (w przestępstwie 40 lat). Urodził się w Neapolu, jest znany policji i pochodzi z czerwonego światła sceny rozrywkowej. Poprowadził policję do morderczej broni. Jest sądzony za naruszenie ustawy o kontroli broni wojennej.

Obu oskarżeni przyznają się do próby zabójstwa. Salvatore zeznaje w sądzie, że starszy brat strzelec zagroził również zabiciem swojej siostry i jej nie-jesidalnej przyjaciółki, aby przywrócić honor rodziny. Ten starszy brat był siłą napędową przestępstwa.

W ramach odszkodowania dla sprawcy-ofiary rodzina Ferida wypłaca ofierze 30.000 euro odszkodowania za ból i cierpienie. W lutym Ferid zostaje skazany na 12 lat pozbawienia wolności dla nieletnich za usiłowanie zabójstwa i niebezpieczne uszkodzenie ciała. Współsprawca zostaje skazany na 12 lat pozbawienia wolności na mocy prawa karnego dla dorosłych (w tym za naruszenie ustawy o kontroli broni wojennej). Nie można wyjaśnić jego motywu uzyskania broni morderczej. Może po prostu pieniądze. Sąd jednak zaświadcza, że chciał, aby ofiara również umarła.