Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Marie
urodzony: 1995
zniekształcony: 23 grudnia 2017 r.
Rezydencja: Burscheid (niedaleko Kolonii)
Pochodzenie: Ofiara: przypuszczalnie Niemcy; sprawca: Afganistan
Dzieci: 1 syn (w akcie 4 l.)
Sprawca: jej przyjaciel Ebudallah S. (w akcie 27 l.)
Ebudallah przyjeżdża z Afganistanu do Niemiec pod koniec 2012 roku. Zaprzyjaźnia się z Marie. Ma dziecko w wieku 18 lat. Status rezydenta Ebudallahu jest następnie regularnie przedłużany. Ma pracę tymczasową i uczęszcza na kursy języka niemieckiego.

Ebudallah jest muzułmaninem ściśle religijnym i zaczyna tyranizować swoją dziewczynę. Jest przemoc domowa. Marie nie powinna nosić koszulki i nie przywitać mężczyzn. W pewnym momencie Marie wyraża pragnienie oddzielenia się. Przyjaciel później donosi w sądzie o grożącym zabójstwie honorowym. Ofiara będzie zeznawać, że Ebudallah chciała uczynić z niej Afgańkę (przez co rozumie: rodzaj niewolnicy, która musi podporządkować się mężczyźnie).

23 grudnia 2017 roku były żołnierz przeciąga nóż po twarzy swojej dziewczyny i ukłuwa ją w szyję, klatkę piersiową i pochwę. 4-letni syn jest świadkiem tego czynu. Ebudallah wzywa pogotowie ratunkowe, Marie jest operowana i ledwo przeżywa.

W lipcu 2018 roku Ebudallah zostanie skazany przez Sąd Okręgowy w Kolonii na 9 lat więzienia za sprzeczne, niebezpieczne obrażenia ciała. Wyrok przewyższa żądanie prokuratora o 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Sędzia podkreśla brutalność przestępstwa. Gdyby Ebudallah sam nie wezwał karetki, kara byłaby jeszcze wyższa. Opisując nadużycie w sądzie, sprawca uśmiechnął się. Maria zawsze pozostanie oszpecona, syn jest traumatyzowany. Prawidłowe imię i nazwisko ofiary i jej narodowość nie są znane.