Historia zabójstw honorowych

Palwasha L. i jej nienarodzone dziecko
urodzony: 1987
uduszony: 19 września 2017
Miejsce zamieszkania: Frankfurt/M.
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 2, i znów była w ciąży
Sprawca: jej mąż Abdul Munir L. (w akcie 36 lub 39 l.)
W około 2013 roku Palwasha i jej mąż Abdul przyjeżdżają do Niemiec jako uchodźcy z Afganistanu. Mieszkają w azylu we Frankfurcie-Bockenheim i mają 2 dzieci w wieku 1 i 4 lat, prawdopodobnie urodzone w Niemczech. To prawdopodobnie nie jest dobrowolne małżeństwo.

Palwasha jest w ciąży ponownie, w 3 miesiącu. Wcześnie rano 19 września 2017 r. mężczyzna klęczy na górnym ciele śpiącej żony i dusi ją w poduszce.

Mąż woła 911. Na początku sprawca i dzieci stoją obok leżącej na ziemi kobiety, podczas gdy lekarz pogotowia ratunkowego próbuje ją wskrzesić. Ale tylko w medycynie sądowej nie staje się jasne, że została zamordowana.

Tymczasem Abdul ukrywa się u znajomych i 2 lub 3 dni później zostaje aresztowany przez specjalną grupę zadaniową. Nakaz aresztowania dotyczy morderstwa i aborcji. Dzieci są pod opieką Młodzieżowego Biura Pomocy Społecznej.

Prasa donosi, że Abdul spędził ostatnie miesiące w Afganistanie. To rodzi 2 pytania: Od kogo pochodziło nienarodzone dziecko? I dlaczego otrzymuje azyl, ale potem dobrowolnie mieszka w swoim kraju?