Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Anne Metzger i jej syn
urodzony: 1978, 2013
ukłucie na śmierć: 28 lipca 2017 r.
Miejsce zamieszkania: Teningen (w pobliżu Freiburga)
Pochodzenie: Ofiary: Niemcy; Sprawca: Algieria
Dzieci: 1 również kłusły syn (w akcie 4 l.)
Sprawca: jej były chłopak Nasr-Eddine Belarbi (52 l.)
Jest kilka przypadków morderców honorowych z Algierii w Niemczech - jest tu bowiem niewielu Algierczyków. Ten sprawca pochodzi z Algierii i ma niemiecki paszport, ewentualnie przez małżeństwo z Niemcem.

Anne jest pielęgniarką, rozwiedzioną i spotyka Nasr-Eddin w 2009 roku na kursie szkoleniowym. W 2010 roku dwa przenieść się razem. Nasr-Eddin nie działa, ale zatrudnia sądy ze skargami i pomocą prawną. W miarę jak Anne zachodzi w ciążę, wzrasta ciśnienie i kontrola. W ramach ochrony policyjnej Anna wyprowadza się ze swojego wspólnego mieszkania.

Ojciec zostaje we Fryburgu, matka i syn mieszkają później w Teningen. Anne uzyskuje przybliżony zakaz.

Rano 28 lipca 2017 r. sprawca czai się przed domem swoich ofiar i ukłuwa Anne i jej syna na otwartej drodze w samochodzie służbowym Anny. Dwie umierają w klinice.

Sprawca początkowo ucieka samochodem, ale później zostaje złapany podczas poszukiwań we Freiburgu. Wydano nakaz aresztowania za morderstwo.

Proces rozpoczyna się w kwietniu 2018 roku w Sądzie Okręgowym we Freiburgu. Sprawca składa wniosek o popełnienie przestępstwa jako nieudanego uprowadzenia dziecka do Algierii. W międzyczasie jest żonaty z kuzynem w Algierii, planowanym małżeństwem importowym. Dowiedział się również, że ma inną córkę w Algierii (ur. 1997 r.), z którą jednak nie ma kontaktu. Jeden ze świadków, który zna Anne od narodzin Noego, wspomina o honorze jako przyczynie ciągłych gróźb (także gróźb śmierci) wobec Anny i jej rodziny. Sprawca widzi siebie jako ofiarę matki Anny, która zawsze była przeciwko niemu.

W kwietniu sprawca zostaje skazany na dożywotnie więzienie za zabójstwo swojej dziewczyny i zabójstwo syna. Szczególna surowość winy jest określana. Federalny Sąd Najwyższy odrzuca odwołanie w październiku.