Historia zabójstw honorowych

The T.
urodzony: 1976
ukłucie na śmierć: 21 kwietnia 2017
Miejsce zamieszkania: Drezno
Pochodzenie: Ofiara: Wietnam; Sprawca: Pakistan
Dzieci: 1 syn (w akcie 20 l.)
Sprawca: jej przyjaciel Shahjahan Butt (29 l.)
Pakistański Shahjahan przyjeżdża do Niemiec w grudniu 2015 roku. Składa on wniosek o azyl, postępowanie zostanie umorzone w grudniu 2016 roku z powodu braku współpracy, a deportacja zostanie zarządzona w styczniu 2017 roku. Pozwany będzie później twierdził w sądzie, że nic o tym nie wiedział. Poznaje The, który jest starszy o 12 lat. Ma 20-letniego syna, pracuje w wietnamskiej restauracji i ewentualnie ma niemiecki paszport (na przykład dlatego, że pochodzi z wietnamskiej rodziny pracownika z NRD, ale sprawa jest niejasna).

21 kwietnia 2017 roku przyjaciel odnajduje zwłoki The'a i wzywa policję. Międzynarodowy nakaz aresztowania jest wydawany przeciwko pakistańskiemu partnerowi. Kilka dni później sprawca zostaje aresztowany w pociągu w Austrii. W maju zostaje wydany do Niemiec.

W kwietniu 2018 roku rozpoczyna się rozprawa przed Sądem Krajowym w Dreźnie. Jako przyczynę zgonu wymienia się 7 ran kłutych. Następnie sprawca zakleił nos i usta ofiary. Zmarli na skutek bezdechu i krwawiącego szoku. Sprawca nie chce nic powiedzieć o tym, jak spotkał kobietę i jak przebiegał związek. Co mogłoby żywić podejrzenie, że chodziło bardziej o jego pozwolenie na pobyt. Sprawca chce być deportowany z więzienia do rodzinnego Pakistanu tak szybko, jak to możliwe, mówi w sądzie.