Historia zabójstw honorowych

Ria
urodzony: 1977
pobity na śmierć: 21/22 lutego 2017
Miejsce zamieszkania: Duisburg
Pochodzenie: Rumunia, możliwy Romowie
Dzieci: 2 (w akcie 2 i 7 l.)
Sprawca: jej mąż (w akcie 45 l.)
22 lutego 2017 r., 2 alkoholizowanych mężczyzn (41, 49 l.) przyjść na policję w Duisburgu w godzinach porannych i zgłosić morderstwo. Mąż zabił swoją żonę. Policja znaleźć ciało w pustym polu sygnałowym.

Wieczorem mąż zostaje aresztowany w mieszkaniu przyjaciela w Duisburgu. Przyznaje się do przestępstwa z tłumaczem. Ofiary i sprawcy nie mają "stałego pobytu w Niemczech".

Nic innego nie jest znane, nie ma nazw, nie ma pochodzenia. Jest zatem całkiem możliwe, że ten przypadek nie jest zabójstwem honorowym. Może to być również śmiertelny wynik bezdomnej walki.

W sierpniu rozpoczyna się rozprawa przed sądem okręgowym w Duisburgu. Mówi się, że pozwany pobił żonę na wiele godzin, podczas gdy dzieci błagały go, aby przestał. Uderzył ją drewnianą listwą i wskoczył na jej brzuch. Mówi się o ogromnej brutalności i absolutnej woli zabicia. Kobieta, której prawdziwe imię jest nieznane, zmarła z powodu krwawienia wewnętrznego. Pod koniec sierpnia sprawca zostaje skazany na 9 lat i 2 miesiące pozbawienia wolności za zabójstwo. Ale ma być tak zorganizowany, aby sprawca po 2 latach pobytu w więzieniu trafił do placówki terapeutycznej i został zwolniony po kolejnych 2 latach. Motywem jest chore połączenie uszkodzonego honoru i nadużywania alkoholu.