Historia zabójstw honorowych

Michelle E.
urodzony: 1982
uwięziony: 18 maj 2017
Miejsce zamieszkania: Berlin-Heiligensee
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Bośnia
Dzieci: min. 1 (w akcie 12 l.)
Sprawca: jej mąż Edin A. (32 l.)
18 maja 2017 roku Edin spotka się z 12-letnim pasierbem w Berlinie-Heiligensee w drodze do szkoły. Zabiera go do domu letniskowego, wiąże i zabiera klucze do domu. Zapowiada, że zabije matkę chłopca.

Chłopiec potrzebuje godzin, aby się uwolnić. Policja znajduje ciało Michelle w jej mieszkaniu, które znajduje się w Diakoniezentrum w Berlinie. Może to prowadzić do pytania, czy Michelle i jej syn uciekli już przed agresywnym mężem. Jednak w mieszkaniu znajduje się również broń.

Sprawcą jest bośniacki Edin, który od kilku lat mieszka w Niemczech. Małżeństwo z Michelle zaowocowało uzyskaniem pozwolenia na pobyt. Prawdopodobnie chciała się rozstać. Jest już kilka skarg od rodziny na przemoc domową.

Urzędnicy później stwierdzą, że ciało zostało "źle pobite, m.in. przez ukłucia nożem". Sprawca jest poszukiwany. Podejrzewa się, że uciekł w kierunku Bałkanów. Ale 2 dni później zostaje aresztowany w Neukölln.

W lutym 2018 r. Edin został skazany przez Sąd Okręgowy w Berlinie na dożywotnie więzienie za morderstwo, wzięcie zakładników, napaść i przymus.