Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Mia V.
urodzony: 2002
ukłucie na śmierć: 27 grudnia 2017 r.
Rezydencja: Kandel (Nadrenia-Palatynat)
Pochodzenie: Ofiary: Niemcy; Sprawcy: Afganistan
Dzieci: brak
Sprawca: jej były chłopak Abdul Mobin D. (w akcie 15 l.)
Abdul przyjeżdża do Niemiec w kwietniu 2016 roku jako domniemany małoletni uchodźca bez opieki. Uczęszcza do szkoły kompleksowej, mieszka w nadzorowanej grupie mieszkalnej dla młodzieży i poznaje Mię. Ona pomaga mu nauczyć się niemieckiego, ci dwaj stają się parą na kilka miesięcy. Prawdopodobnie przedstawia go również rodzicom.

W lutym 2017 roku wniosek Abdula o nadanie statusu uchodźcy zostaje odrzucony, ale pozostaje tolerowany.

N Mia oddziela się na początku grudnia 2017 roku. Abdul nie chce tego zaakceptować i zaczyna ją prześladować. Rodzice Mii zgłaszają go w połowie grudnia za znieważenie, przymus i groźbę. Policja wypowiada się na temat zagrożenia - telefonicznie i w szkole. Abdul został już oskarżony o awanturę na podwórku szkolnym w listopadzie.

27 grudnia 2017 roku Abdul podąża za swoją byłą dziewczyną do apteki. Tam ukłuwa ją nożem do chleba. Mia umiera w szpitalu. Świadkowie aresztują sprawcę. Nakaz aresztowania dotyczy zabójstwa.

Tagesschau nie zgłosił sprawy na początku, jak to było w przypadku związku. Później - między innymi dlatego, że wiek domniemanego 15-letniego sprawcy wydaje się raczej wątpliwy. Tak więc również niepowodzenie władzy może być kwestionowane jako temat, podobnie jak ogólnie bezkrytyczny i trywializujący kontakt z rzekomo małoletnimi uchodźcami.

W lutym 2018 roku Abdul ma mieć co najmniej 17,5 roku życia i nie więcej niż 20 lat. Oznacza to, że jest on prawdopodobnie skazany na mocy prawa karnego dla nieletnich, jak to zwykle ma miejsce w takich przypadkach. Do tej pory milczał. W kwietniu oskarżenia o zabójstwo wnoszone są do Izby dla nieletnich przy Sądzie Okręgowym w Landau. W czerwcu proces rozpoczyna się bez rozgłosu.

Wujek mówi, że Abdul został wybrany przez rodzinę, ponieważ jest młodym człowiekiem. Może nawet miał rozkaz, aby znaleźć Niemkę, a następnie pobrać rodzinę. Podstawy azylu (prześladowania przez talibów) były fikcyjne.

Pomimo że opinia publiczna jest wykluczona, w sierpniu dowiaduje się, że Abdul obrażał, pluł i udusił urzędnika w sądzie - właśnie podczas zeznań matki Mii. We wrześniu Abdul zostaje skazany na 8,5 roku więzienia dla nieletnich za morderstwo. Zrzeka się prawa do odwołania i przyjmuje wyrok. Prokuratura publiczna rozpatruje odwołanie.
.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe {visibility:visible;opacity:1;vertical-align:top;}#ai-layer-div-advanced_iframe p {height:100%;margin:0;padding:0}.ai-lazy-load-advanced_iframe { width: 120%; height: 900px; padding: 0; margin: 0; }

var ai_iframe_width_advanced_iframe = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe = 0;function aiReceiveMessageadvanced_iframe(event) { aiProcessMessage(event,"advanced_iframe", "true");}if (window.addEventListener) { window.addEventListener("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);} else if (el.attachEvent) { el.attachEvent("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);}var aiIsIe8=false;var aiOnloadScrollTop="true"; if (typeof aiReadyCallbacks === 'undefined') { var aiReadyCallbacks = []; } else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) { var aiReadyCallbacks = []; } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery("#"+id_iframe).css("visibility", "visible"); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}function loadElem_advanced_iframe(elem) {}function aiModifyParent_advanced_iframe() { }var aiReadyAiFunct_advanced_iframe = function aiReadyAi_advanced_iframe() { aiModifyParent_advanced_iframe();setTimeout(function() { jQuery("#ai-lazy-load-advanced_iframe").lazyload({threshold: 3000, load: loadElem_advanced_iframe}); },50);};aiReadyCallbacks.push(aiReadyAiFunct_advanced_iframe);if (window.jQuery) { aiModifyParent_advanced_iframe(); }

var ifrm_advanced_iframe = document.getElementById("advanced_iframe");var hiddenTabsDoneadvanced_iframe = false; function resizeCallbackadvanced_iframe() {}function aiChangeUrl(loc) {}