Historia zabójstw honorowych

Salam S.
urodzony: 1982
zastrzelony: 14 maja 2017
Miejsce zamieszkania: Monachium-Fürstenried
Pochodzenie: iracki / Kurdowie
Dzieci: 1 syn (w akcie 6 l.)
Sprawca: 2 braci i 1 bratanek (51, 45, 43 l.)
Salam przyjeżdża do Niemiec z Iraku w 2002 roku i później otrzymuje niemiecki paszport. Ma firmę, która napełnia półki supermarketów i mieszka w Monachium rosyjskim (w akcie 39 l.). Obydwaj są parą od 10 lat i mają 6-letniego syna.

14 maja 2017 roku, 3 mężczyzn strzelać Salam w swoim mieszkaniu. Musiał wpuścić ich dobrowolnie, znali się nawzajem. Dzień po przestępstwie, ogień jest podpalany w mieszkaniu. Żona i syn Salama są na wakacjach.

W dwa tygodnie później aresztowane zostają 3 Kurdów irackich, z których 2 mają wpis do rejestru karnego: 51-latek, który twierdzi, że jest "biznesmenem" i który przebywa w Niemczech od 2000 roku. Jego 45-letni brat, który pracuje jako fryzjer i przybył 2 lata wcześniej. Ponadto 43-letni pracownik dorywczy, prawdopodobnie siostrzeniec, który przebywa w Niemczech od 2002 roku, a dzień później zostaje złapany w Reutlingen.

Zakłada się, że motywem jest romans między ofiarą a żoną "biznesmena". Ona jest wyraźnie młodsza od niego. Liczba dzieci jest niejasna. Ustawa miała na celu przywrócenie honoru rodzinie.

W lipcu 2018 r. rozpoczyna się proces o morderstwo i poważne podpalenie komunalne przeciwko Hikmatowi A., którego zawód został uznany za właściciela kebabu donatora. Motywem jest sprawa jego żony Tschiman Y.... Ona z kolei jest związana z ofiarą (jej kochanka), oni są kuzynami. Pozostali oskarżeni to Askar H. i Jerjis S. W tym samym miesiącu każdy z nich zostaje skazany na dożywotnie więzienie. Szczególna surowość winy jest określana dla wszystkich z nich.