Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Qamar
urodzony: 1964
Próba zabójstwa: 8 września 2017
Miejsce zamieszkania: Bendorf (w pobliżu Koblenz)
Pochodzenie: Syria
Dzieci: ofiara: 4; sprawca: ogółem 15
Sprawca: jej mąż (w akcie 61 l.)
Jesienią 2015 roku Abdul ucieka z Syrii drogą bałkańską do Niemiec. Ma 15 dzieci z 2 kobietami. Pozostawia swoją pierwszą żonę w Syrii z 11 dziećmi.

Rodzina Abdula żyje ściśle islamsko, żona i córki są zasłonięte. Ponieważ ojciec staje się coraz bardziej zazdrosny i kontrolujący, Qamar oddziela się. Na początku września 2017 r. jest spotkanie przed sądem rodzinnym.

Kilka dni później, 8 września 2017 roku Abdul włamuje się do domu swojej rodziny i bije żonę grabiemakiem i szpadlem. Grozi: "Jeśli nie umrzesz dziś, wrócę jutro i cię zabiję". Interweniuje córka, która również jest ranna. Interweniują sąsiedzi.

W sądzie pozwany odmawia składania zeznań, podobnie jak córka. Matka najwyraźniej otrzymała telefon z Syrii, po czym chce wycofać skargę. Ona również chce odmówić składania zeznań. Sędzia informuje ją, że jako druga żona w Niemczech nie ma do tego prawa.

W lutym 2018 roku Abdul zostaje skazany przez Sąd Okręgowy w Koblencji na 6 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zamachu na zabójstwo. W wyroku jako powód podaje się honor. Ostatnia uwaga sprawcy: "Nigdy nie zrobiłem niczego, co nie było w porządku". Postawa, którą często spotykamy w związku z zabójstwami honorowymi.

Prawdziwe nazwiska uczestników nie są znane.