Historia zabójstw honorowych

Merita (i Jeff G.)
urodzony: 1972 (i 1977)
Strzał: 15 lipca 2017
Rezydencja: Nürtingen (w pobliżu Stuttgartu)
Pochodzenie: Kosowo
Dzieci: 4 córki, 1 syn
Sprawca: jej mąż Rasim L. (55 l.)
Merita i Rasim ożenić się w Kosowie w 1989 roku i przyjechać do Niemiec rok później. Mają 4 córki i syna. Najstarsza córka ma 24 lata i ma 2-letniego syna z 40 letnim partnerem Jeffem, który pracuje jako ogrodnik krajobrazu. Zawód Rasims jest wskazany jako wykwalifikowany ślusarz.

W mieszkaniu Jeffa i jego narzeczonej jest kłótnia z teściem 15 lipca 2017 roku. Teść opuszcza mieszkanie i wraca z pistoletem. Zastrzeliwuje narzeczonego, a następnie jego żonę Meritę. Obaj giną na miejscu zbrodni. Córka sprawcy i jej dwuletni syn mogą uciec do innego domu. Policja aresztowała sprawcę.

Głównym motywem jest pragnienie kobiety do rozdzielenia. Córka też prawdopodobnie nie chciała już dłużej stosować się do poleceń ojca.

Proces rozpoczyna się w marcu 2018 roku w Sądzie Okręgowym w Stuttgarcie. Najwyraźniej syn pary jest również zaangażowany w przestępstwo. Przyszedł z ojcem do walki. Matka zaczęła pracować jako pokojówka i wyemancypowała się. Między innymi chciała mieć własne konto bankowe. Dzień przed zbrodnią zadeklarowała zamiar rozdzielenia.