Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Aeysha A.
urodzony: 2015
ścięte: 23 października 2017 r.
Miejsce zamieszkania: Hamburg
Pochodzenie: Pakistan
Dzieci: ona sama była jeszcze dzieckiem
Sprawca: jej ojciec Sohail A. (w akcie 33 l.)
Sohail przyjeżdża z Pakistanu do Hesji pod koniec 2011 roku. Jego wniosek o nadanie statusu uchodźcy jest odrzucany z powodu oczywistych fałszywych oświadczeń. Nawet skarga jest bezskuteczna. Ma on zostać deportowany w lipcu 2012 roku. Ale nic się nie dzieje.

Ślubi Lubnę (w akcie 32 l.) zgodnie z prawem islamskim w Hamburgu. Małżeństwo jest aranżowane przez jej rodziców. Lubna przyjechała do Niemiec jako dziecko z Pakistanu w 1992 roku. Ma już syna (w akcie 6 l.). Następnie w 2015 roku rodzi się córka Aeysha. Można przypuszczać, że Sohail liczył na korzyści dla swojego statusu rezydenta. Do tej pory pracuje nielegalnie w barze przekąskowym w Pinneberg.

W kwietniu 2017 r. odbędzie się tryb pilny: Sohail chce zostać z rodziną w Niemczech. W czerwcu sędzia podejmuje decyzję przeciwko deportacji, ponieważ ojciec i córka mieliby taki bliski związek. Odrzucenie wniosku będzie miało miejsce dopiero po tym, jak Sohail zabił swoją córkę.

Lubna donosi, że jej mąż dwa razy za bicie jej w górę. Jednak akta sądowe mówi, że nie było powodu, aby oczekiwać, że będzie gorzej", nawet jeśli Sohail jest znany policji i jest uważany za bardzo agresywny przeciwko jego pasierbowi. Urząd do spraw młodzieży jest zaangażowany.

23 października 2017 roku matka idzie wieczorem na policję i melduje męża. Razem z policjantami wraca. Policjanci idą do mieszkania sami i odnajdują zmarłego 2-letniego Aeysha. Jej ojciec odciął jej głowę.

Lubna cierpi na szok i jest zabierana do szpitala z synem. Syn był z dziadkami. Sprawca jest w biegu. Niespełna tydzień później zostaje aresztowany w Hiszpanii. Wraz z nim aresztowany zostaje kolejny Pakistańczyk. Mówi się, że ukrył Sohail i zaproponowano mu sfałszowany pakistański paszport, aby mógł wrócić do Pakistanu.

Proces rozpoczyna się w kwietniu 2018 roku w Sądzie Rejonowym w Hamburgu. W czerwcu sprawca zostaje skazany na dożywotnie więzienie. Ustalana jest szczególna surowość winy. Chodzi o zabójstwo i 5 innych przestępstw. Żona" mówi, że groźby takie jak "wyrwę ci wnętrzności" i "wyrwę cię" były powszechne.