Historia zabójstw honorowych

Farima Seadi
urodzony: 1979
ukłucie na śmierć: 29 kwietnia 2017
Miejsce zamieszkania: Prien am Chiemsee
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 4 (w akcie 5, 11, 20, ? l.)
Sprawca: Hamidullah Moradi (29 l.)
W około 2011 roku Farima i jej rodzina uciekają z Afganistanu do Niemiec. Czterokrotna matka została już nawrócona na chrześcijaństwo i ochrzczona jako protestantka. W pewnym momencie oddziela się od ojca dzieci (w akcie 49 l.). Pracuje jako tłumaczka i ma stanowisko na targu świątecznym.

Hamidullah pochodzi jako uchodźca z Afganistanu w 2013 roku. Początkowo mieszka z tolerancją w Prien am Chiemsee i zna Farimę z jej honorowego stanowiska: Jest zaangażowana w Tafel, gdzie Hamidullah zbiera żywność. Traci pracę na placu budowy, a później grozi mu deportacja. 29 kwietnia 2017 r. ukłuwa ją na śmierć maczetą i 16 ukłuciami na otwartej drodze. Farima umiera w szpitalu. Jej dwaj młodsi synowie (5 i 11 l.) muszą być świadkami przestępstwa.

Przypadkowo obecny policjant, wraz z przechodniami, przytłacza sprawcę. On walczy ciężko, ale jest aresztowany.

Dzieci są pod opieką. Siostra ofiary mówi później o egzekucji islamskiej. Hamidullah nie mógł zaakceptować, że Afganistan nawrócił się na chrześcijaństwo.

Proces rozpocznie się w styczniu 2018 roku. W lutym sąd okręgowy w Traunstein skazuje sprawcę na dożywotnie więzienie. Szczególna surowość winy jest określana. Uwaga dodatkowa: W sądzie jest również mowa o tym, że doradcy ds. uchodźców pomogli opóźnić deportację.