Historia zabójstw honorowych

Ira
urodzony: 1974
prawie zabity: 14 kwietnia 2017
Rezydencja: Miltenberg (Dolna Frankonia) / Sinsheim (niedaleko Heidelbergu)
Pochodzenie: niejasne, możliwe Iran
Dzieci: co najmniej 1 syn (w akcie 22 l.)
Sprawca: jej mąż (47 l.)
W Wielki Piątek 2017 roku Ira jest w drodze na uroczystość rodzinną z mężem i ich dorosłym synem. Krótko przed jej przyjazdem, mężczyzna wyciąga ją z samochodu, uderza w jej głowę i ucieka do lasu.

Syn prowadzi ciężko ranną matkę do domu lub do krewnych. Stamtąd wzywana jest służba ratownicza. Ira przychodzi do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy i twarzy.

Mówi się, że Ira mieszka w Erlenberg/Miltenberg (Dolna Frankonia), człowiek w Sinsheim koło Heidelbergu. Więc są one prawdopodobnie oddzielone. Może powiedziała mu, że chce rozwodu, a on nie chce go zaakceptować. Może syn nie poszedł bezpośrednio do szpitala, aby chronić ojca.

Prawdziwe imię Iry nie jest znane, nawet jeśli dotyczy to większej liczby dzieci. Pochodzenie sprawcy nazywa się tylko "wygląd południowy".

Sprawca ucieka, jest poszukiwany w całym kraju, później na arenie międzynarodowej. Następnej nocy sprawca zostaje złapany przez pociąg i zabity przed głównym dworcem kolejowym w Darmstadt. Nie wiadomo, czy jest to samobójstwo czy wypadek.