Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Daniela R.
urodzony: 1981
Próba zabójstwa: 1 stycznia 2017
Miejsce zamieszkania: Brandenburgia i Hawela
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Afganistan
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: jej były chłopak Yama F. (w akcie 38 l.)
Yama przyjeżdża do Niemiec w 1990 roku, dorasta w Hamburgu, ale zachowuje obywatelstwo afgańskie. Dobrze zna język niemiecki. Od 2002 roku kilkakrotnie był na rozprawie sądowej, a od 2006 roku jest w posiadaniu zawiadomienia o deportacji. Jest zobowiązany do opuszczenia kraju. W 2008 roku został skazany na ponad 3 lata pozbawienia wolności za uszkodzenie ciała partnera. W 2015 roku składa wniosek o nadanie statusu uchodźcy, który zostaje odrzucony w listopadzie 2017 roku. Yama składa odwołanie.

Na początku 2016 roku Yama spotyka Danielę i przenosi się do Brandenburgii nad Hawelą. Liczne zamachy następują, między innymi, że łamie jej szczękę dwa razy, ponieważ rzekomo spojrzała na człowieka na schodach ruchomych niesłusznie.

Na Noc Noc Noworoczną 2017 roku Yama uderza ją w twarz 20 razy w dyskotece, grozi wybić głowę lub przelać nad nią kwas. On tryka głową przeciwko niej. Bouncers interweniują, grozi im krwawieniem, jakby zostali zabici. Ze strachu Daniela zostaje z nim. Ale składa skargę.

W grudniu 2017 r. rozprawa rozpocznie się w Sądzie Okręgowym w Poczdamie. Daniela mówi, że była poddana sprawcy. Mówi się, że sąd rejonowy rzadko doświadczał tak wielkiej przemocy i pogardy dla kobiet. Yama torturował swojego byłego partnera brutalną przemocą i najgorszymi groźbami śmierci. Jego obrońcy twierdzą, że pochodzi z Afganistanu i ma inne wartości dotyczące roli kobiet.

Sąd uznaje Yamę za w pełni winną. W lutym 2018 roku zostaje skazany na 4 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności.