Historia zabójstw honorowych

Sanaa A.
urodzony: 1981
Próba zabójstwa: 5 stycznia 2017
Miejsce zamieszkania: Luckenwalde (Brandenburgia)
Pochodzenie: Ofiara: Jordania; Sprawca: Syria
Dzieci: 3 córki (w akcie 7-16 l.), 2 synów
Sprawca: jej mąż Yahia / Yahya (48 l.)
W wieku 14 lat, Sanaa jest przymusowo żonaty z Yahia, który jest starszy o 12 lat. Dwoje z nich ma 5 dzieci. Najpierw mieszkają w Libii. Yahia jest prawdopodobnie zaangażowana w islamskie transakcje zbrojeniowe, jest poszukiwana przez policję i dlatego rodzina przychodzi jako "syryjscy uchodźcy" do Niemiec.

Życie rodzinne jest gwałtowne, są groźby śmierci. Sanaa oddziela się w listopadzie 2016 roku i otrzymuje zakaz zbliżania. Istnieją oskarżenia przeciwko ojcu z powodu wykorzystywania seksualnego 16-letniej córki.

5 stycznia 2017 r. Yahia kłuł swoją rozdzieloną żonę nożem na ulicy 14 razy. Dodatkowo ciągnie nóż ponad połową jej twarzy. Potem ucieka, później jednak później staje twarzą w twarz z policją.

W czerwcu rozpoczyna się proces o usiłowanie zabójstwa w Sądzie Okręgowym w Poczdamie. W lipcu Yahia zostaje skazana na 9 lat pozbawienia wolności. Jego żona była dla niego przedmiotem, który uważał za swoją własność, z którą mógł robić, co chciał. Obawiał się, że jego żona po separacji może zwrócić się do innego mężczyzny. Miał powiedział kilka razy, że nie będzie tolerować tolerować. Odmówił żonie jej prawa do życia i uczynił ją przedmiotem jego czuwającej sprawiedliwości, zgodnie z wyrokiem.

Istnieją 2 inne procesy przeciwko Yahia: za napaść na jego córkę i za wspieranie organizacji terrorystycznej.