Zeznania 229 w sprawie zabójstwa Narges Achikzei

Urzędnik państwowy
Fakty i kontekst tej sprawy są związane z tak zwanym "morderstwem w ogniu Zeistera". Sprawa ta miała miejsce pod koniec 2009 roku. W tym czasie kobieta (Narges Achikzei) została podpalona w windzie mieszkania.

Oskarżony w niniejszej sprawie znał ofiarę zabójstwa w pożarze Zeister. Pracowała dla oskarżonego w 2007 i 2008 roku. Oskarżony rzekomo podkochiwał się w niej, ale miłość ta nie została odwzajemniona. W pewnym momencie, po tym jak ówczesny chłopak Narges Achikzei groził podejrzanemu, Narges Achikzei została zwolniona przez podejrzanego. Następnie oskarżony rzekomo prześladował Narges Achikzei. Narges Achikzei złożyła w tej sprawie doniesienie. W wyniku tego zgłoszenia podejrzany został przesłuchany przez funkcjonariusza policji Anita Frielink (ps) w 2009 roku. Podczas tego przesłuchania Anita Frielink (ps) odniosła wrażenie, że podejrzany miesza fikcję z prawdą i ma różnego rodzaju bezpodstawne teorie, które zapisała w oficjalnym raporcie. Pod koniec 2009 roku Narges Achikzei została podpalona w windzie i zmarła. Znajoma Narges Achikzei (kobieta) została skazana za ten fakt.

Po śmierci Narges Achikzei podejrzany wysyłał liczne e-maile do różnych agencji i publikował wiadomości na stronach internetowych, pisząc, że policja namierzyła niewłaściwego sprawcę. Miały miejsce rzekome zabójstwa honorowe. Później oskarżony wysłał setki e-maili do policji, w których stwierdził między innymi, że policja w Zeist jest skorumpowana.

Udowodnione fakty w niniejszej sprawie miały miejsce w 2017 roku. W styczniu tego roku oskarżony zamieścił na YouTube film zawierający zdjęcie policjantki Anita Frielink (ps), przerobione w Photoshopie na czapkę policyjną, oraz tekst, że funkcjonariusz Anita Frielink (ps) z policji w Zeist jest skorumpowany i kłamie, aby były pracodawca Narges Achikzei - AG: czyli sam oskarżony - został oskarżony o zniesławienie, pomówienie i stalking. W dalszej części filmu pokazano oficjalny raport sporządzony przez Anita Frielink (ps) z przesłuchania podejrzanego w 2009 roku. Podejrzany nie tylko określił policjanta Anita Frielink (ps) jako skorumpowanego, ale w wielu e-mailach również policjanta Johan de Boer (ps) i ogólnie policję Zeist.

Oskarżony przyznał, że zamieścił film na YouTube i wysłał odpowiednie wiadomości e-mail. Jego zdaniem wypowiedzi te nie podlegają karze, ponieważ zamierzał osiągnąć w ten sposób ważny cel, a kontekst, w jakim je wygłosił, usuwa ich obraźliwy charakter. Sąd odrzucił obronę oskarżonego i skazał go za zniesławienie (fakt 1) i zniewagę (fakt 2 i fakt 3). -Prokurator Generalny przy Sądzie Najwyższym Holandii Pan P.M. Frielink w dniu 29 sierpnia 2023 r.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Morderstwo Narges Achikzei, Whistleblower, Władze holenderskie and tagged , , , , , .