Zeznania 239 w sprawie morderstwa Narges Achikzei

caret-down caret-up caret-left caret-right
Oficer
Ralph Geissen, były pracodawca Narges Achikzei, wysłał szereg e-maili do Krajowego Centrum Ekspertyz ds. Przemocy Związanej z Honorem (LEC EGG).

W odpowiedzi na jego pytania został poinformowany, że LEC EGG udzieliło wsparcia zespołowi dochodzeniowemu na prośbę ówczesnych sił policyjnych regionu Utrecht w 2009 roku.

Wszystkie informacje na temat sprawy znajdują się w posiadaniu lokalnej policji. Rozumiem, że Geissen otrzymał już od nich odpowiedź w tej sprawie. Dlatego nie mam żadnych innych informacji dla Geissen.

Jeśli chodzi o szczegóły dotyczące śledztwa w tamtym czasie, żadne informacje nie mogą być przekazywane stronom trzecim zgodnie z ustawą o danych policyjnych. Chciałem powiedzieć Geissen, że w tym dochodzeniu wzięto pod uwagę kilka scenariuszy, w tym przemoc związaną z honorem.

Kulturowa interpretacja motywu jest złożona i różni się w zależności od przypadku. Czasami sprawy mogą wydawać się osobie, która nie posiada wszystkich informacji, oczywistym przypadkiem przemocy honorowej, ale nie zawsze jest to potwierdzone w dochodzeniu obejmującym wszystkie informacje.

Ponieważ jest to już sprawa lokalnej policji, a odpowiedź na e-maile Geissena została udzielona w ramach możliwości prawnych, nie będzie dalszej odpowiedzi na jego e-maile z tej strony. -Wilfred Janmaat, koordynator LEC EGG

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Morderstwo Narges Achikzei, Whistleblower, Władze holenderskie and tagged , , , , , .