Zeznania 242 w sprawie morderstwa Narges Achikzei

Dziennikarz
Stowarzyszenie nadawców BNNVARA ogłasza w komunikacie prasowym emisję 6 odcinków serialu "Śledczy rodzinny", wyprodukowanego przez Posh Productions Jessiki Villerius: "Śledczy rodzinni często balansują między dwoma różnymi światami, z jednej strony z żalem, gniewem, a czasem nawet nienawiścią pogrążonych w żałobie rodzin, a z drugiej strony z kolegami z zespołu dochodzeniowego, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby złapać sprawców. Tam, gdzie normalnie mają funkcję absolutnej poufności, teraz po raz pierwszy i przy pełnej współpracy krewnych mówią o sprawie, która wywarła na nich największe wrażenie".

Zdjęcie rodziny śledczych Erika i Saskia nawiązuje do "morderstwa w ogniu Zeistera". W odpowiedzi Geissen skontaktował się z BNNVARA i ostrzegł ich przed negatywnymi konsekwencjami emisji tego odcinka. Geissen podkreślił, że nikt nie czeka na kłamstwa notorycznie skorumpowanych policjantów z Zeist i odniósł się do wszystkich sfabrykowanych historii, które policjanci już opowiedzieli.

W imieniu BNNVARA, doradca ds. komunikacji Michiel van Rijswijk odpowiedział w jedyny właściwy sposób: "Szanowny Panie Geissen, Dziękujemy za wiadomość dotyczącą naszego serialu 'Śledczy rodzinny'. Możemy poinformować, że sprawa, o której Pan mówi, "morderstwo w pożarze Zeist", nie jest częścią odcinków, które wyemitujemy".

BNNVARA wyemitowała w ten sposób 5 z 6 odcinków "Śledczy rodzinny". Na prośbę Geissena Posh Productions poinformowało, że usunie zdjęcie rodziny śledczych Erika i Saskia, ponieważ odcinek nigdy nie został wyemitowany.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Morderstwo Narges Achikzei, Whistleblower, Władze holenderskie and tagged , , , , , .