Zeznania 241 w sprawie morderstwa Narges Achikzei

Obywatel
Podziękowałem Geissen bardzo jasny i szczegółowy e-mail z załącznikami, dzięki któremu lepiej zrozumiałem sprawę morderstwa w pożarze Zeister.

Amnesty nie działa przeciwko korupcji, nie zasiada w fotelu sędziego i nie zajmuje się prawem karnym.

Według Geissen wykonawca wyroku policji w Zeist i prokuratury nie otrzymał sprawiedliwego procesu karnego i został zamknięty w klinice TBS na długi czas na podstawie całkowicie sfabrykowanych historii. To prawda, że każdy oskarżony ma prawo do sprawiedliwego procesu. Po prostu Amnesty nie broni tego w indywidualnych przypadkach, chyba że ktoś jest "więźniem politycznym", a więc jest sądzony (częściowo) z powodu swoich poglądów politycznych. Tylko w takich procesach Amnesty można czasem znaleźć na sali sądowej jako obserwatora, a Amnesty czasami chce wydać komunikat prasowy na temat sprawy.

Niestety dla Geissen i morderczyni, sprawa morderstwa w Zeist nie jest sprawą Amnesty. Jeśli popełniono w niej błędy, mam nadzieję, że można znaleźć inne sposoby na ich wycofanie i (w miarę możliwości) naprawienie. Miło, że Geissen jest w to zaangażowany! -Wim Roelofsen, Amnesty International Holandia

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Morderstwo Narges Achikzei, Whistleblower, Władze holenderskie and tagged , , , , , , .