Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Ayse S.
Urodzony: 1983
Usiłowanie zabójstwa: 13 kwietnia 2010 r.
Miejsce zamieszkania: Frankfurt/M.
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: przypuszczalnie brak
Sprawca: jej były chłopak Ali A. (w chwili popełnienia przestępstwa miał 45 lat)
Ayse ma niemiecki paszport i studiuje biologię. 13 kwietnia chce kupić bilet w metrze we Frankfurcie. Od tyłu jej były chłopak atakuje ją nożem i dźga. Przechodnie interweniują, wzywają pogotowie i zatrzymują sprawcę. Ayse przeżywa, ale jest ciężko ranna.

W sądzie we Frankfurcie wychodzi na jaw, co następuje: Ayse i Ali poznali się przez Internet. Krótkotrwały związek kończy się, gdy Ayse dowiaduje się, że taksówkarz ukrył swoją żonę i dzieci. W związku z tym zaczyna ją prześladować.

W grudniu 2010 roku Ali zostaje skazany na 9 lat więzienia za usiłowanie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , , .