Sławni policjanci z Zeist w Holandii tuszują oszustwa, wymuszenia, przymusowe małżeństwa i zabójstwa honorowe, podczas gdy koledzy, przyjaźni dziennikarze i sędziowie ich komplementują, a przełożeni odwracają wzrok

Od czasu, gdy ciało zamordowanego Ryan al Najjar (18 lat) zostało znalezione w Lelystad, śledztwo będzie prowadzone przez Prokuraturę Centralnych Niderlandów. Jednakże Prokuratura Centralnych Niderlandów ma bardzo złą reputację w kwestii prowadzenia spraw dotyczących zabójstw honorowych w społeczności islamskiej. Często zdarza się, że funkcjonariusze, prawnicy i prokuratorzy w takich przypadkach inscenizują farsę, fabrykując historie, że morderstwo nie miało nic wspólnego z islamem. Nadzór Inspektoratu Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa nad funkcjonariuszami tuszującymi islamskie zabójstwa honorowe jest niewystarczający.

W porozumieniu koalicyjnym pomiędzy partiami politycznymi PVV, VVD, NSC i BBB postanowiono, że władze muszą traktować przestępstwa związane z honorem „politycznie neutralnie”. W przeszłości, jak w przypadku zabójstwa Narges Achikzei (23 lata), władze kłamały bezkarnie wobec publiczności i sędziów na temat islamskiej przemocy honorowej, a uczciwy informator, który wskazywał na naruszenia praw człowieka, został bezwstydnie ścigany i skazany przez sędziów.

Ze względu na bardzo złą reputację Prokuratury Centralnych Niderlandów nalegaliśmy, aby śledztwo w sprawie zabójstwa Ryan al Najjar zostało przekazane do Prokuratury Północnych Niderlandów.

Dla tych, którzy nie są świadomi, jak źle władze radzą sobie z obstrukcją przymusowych małżeństw, poniżej znajduje się chronologia zabójstwa pięknej afgańskiej studentki Narges Achikzei. Narges Achikzei została oblana benzyną i podpalona przez siostrę przyjaciółki swojego narzeczonego dwa tygodnie przed swoim przymusowym małżeństwem, najprawdopodobniej dlatego, że przeszkodziła w przymusowym małżeństwie, chcąc poślubić mężczyznę swojego wyboru, ponieważ była zakochana w Holendrze.
Posted in Chronologia, Morderstwo Narges Achikzei, Zabójstw honorowych.