3 najgorsze morderstwa honorowe w naszej historii

Uważamy, że naszym najważniejszym zadaniem jest pomoc osobom, które w mediach społecznościowych skarżą się na to, że władze zatuszowały zabójstwa honorowe, ponieważ uważamy, że zabójstwa honorowe powinny być zawsze traktowane przez władze zgodnie z przepisami ustawowymi i wykonawczymi w celu zwalczania tego zjawiska.

Szerokie ściganie karne w przypadku zabójstw honorowych

Dyrektywy sądowe Unii Europejskiej nakładają na policję i organy sądowe państw członkowskich obowiązek szeroko zakrojonego ścigania sprawców zabójstw honorowych.

Wszystkie osoby, które odegrały rolę w tle morderstwa, mając na celu przywrócenie naruszonego poczucia honoru lub doprowadzenie do sytuacji, w której utrata twarzy mogłaby stać się niemożliwa, powinny zostać postawione przed sądem przez władze bez wstydu na podstawie prawdziwych faktów sprawy.

Jako organizacja mamy 3 przypadki informatorów, którzy zwrócili uwagę społeczeństwa na fakt, że władze chronią niektórych sprawców morderstw dla honoru, systematycznie ignorując wszystkie dowody morderstw dla honoru i kilka raportów.

1. Narges Achikzei z Zeist (5313 dni Holandia)

Narges Achikzei

7 grudnia 2009 roku piękna afgańska studentka Narges Achikzei (23) zostanie spalona żywcem przez MDNDR021, siostrę przyjaciela Narges, jej narzeczonego Haroen Mehraban, w Zeist w Holandii.

Miejscowi mieszkańcy mówią, że kobieta wyszła za mąż w nieformalnym muzułmańskim małżeństwie i mieszkała z mężczyzną, którego rzekomo oficjalnie poślubiła dwa tygodnie po morderstwie.

Policja i wymiar sprawiedliwości znały Narges Achikzei i Haroen Mehraban z powodu ich eskalacji sporu prawnego z Ralph Geissen, byłym pracodawcą tej kobiety. Obie strony wniosły zarzuty.

Były pracodawca oskarżył Narges Achikzei, Haroen Mehraban i ich prawnika Ruijzendaal o poświęcenie nieformalnego muzułmańskiego małżeństwa, groźby, oszustwa, wymuszenia, fałszywe oświadczenia i oszczerstwa.

Narges Achikzei, Sahar Achikzei, Haroen Mehraban i ich adwokat Ruijzendaal oskarżyli byłego pracodawcę o prześladowanie przez e-mail, pomówienie i zniesławienie, twierdząc, że nie znają “Narges Mehraban i jej męża”, przeciwko któremu wniesiono co najmniej 60 zarzutów dotyczących oszustw internetowych.

Jednak na kilka tygodni przed zabójstwem, ofiary oszusta N. Mehraban, który zebrał się na stronie internetowej “Przeciwko oszustwom internetowym”, wiedziały, że data urodzenia oszusta Nargesa Mehrabana była taka sama jak data urodzenia Narges Achikzei, ponieważ jedna z ofiar uzyskała dane osobowe banku za pośrednictwem policji.

Prokurator odbył nawet spotkanie z Narges Achikzei i jej adwokat Ruijzendaal, aby omówić ich pozew o zniesławienie przeciwko ich byłemu pracodawcy, kiedy Narges Achikzei został zlikwidowany.

Anonimowy detektyw, który był zaangażowany w śledztwo w sprawie zabójstwa, najpierw uczciwie poinformował media poprzez krótki wywiad w stacji radiowej. Oświadczył: “Kobieta jest ofiarą honorowego zabójstwa i za korporacyjne wymuszenia!”

Cytat ten został prawdopodobnie przyjęty przez kilka firm medialnych i wykorzystany jako podstawa pięciu doniesień prasowych, w których morderstwo było związane z zabójstwem w imię honoru jako motyw. Rodzina i przyjaciele Nargesa Achikzei’a logicznie zareagowali mocno na tę wiadomość i zaprzeczyli, że honor był motywem morderstwa. Według jej rodziny i przyjaciół, Achikzei Nagar była najszczęśliwszą dziewczyną na świecie i miała tylko jednego wroga: jej byłego pracodawcę Ralph Geissen.

Rzecznik policji Thomas Aling wyjaśnił, że był świadomy najczęściej podawanych motywów zabójstwa Narges Achikzei, takich jak zabójstwa honorowe, szantażowanie firmy i całkowicie nasilony spór prawny, ale że zupełnie inny motyw, taki jak zazdrosny rywal miłosny, również może być możliwy.

W telewizji władze poprosiły ludność o pomoc w znalezieniu właściwego motywu zabójstwa. Wyraźnie stwierdzono, że nie ma potrzeby wzywania policji, aby wskazywała na konflikt prawny, w którym brał udział Narges Achikzei. Konflikt, który według rzeczników policji nie miał nic wspólnego z ich islamskim pochodzeniem.

Następnie holenderscy śledczy zaprzeczyli, że zwrócili uwagę mediów na fakt, że Narges Achikzei był ofiarą honorowego zabójstwa w początkowej fazie dochodzenia w sprawie morderstwa. Lider drużyny przysięgał nawet w krajowej telewizji, że nie ma dowodów na honorowe zabójstwo i że rodzina Narges nie ma z tym nic wspólnego.

Podobno kierownik zespołu powiedział nawet komisarzom o morderstwie, że były pracodawca Narges Achikzei sfrustrował dochodzenie w sprawie morderstwa swoimi publikacjami w Internecie.

Ostateczne decyzje sądu stwierdzają, że na pół godziny przed morderstwem sprawca, MDNDR021, po raz pierwszy odwiedził rodziców Narges Achikzei, którzy mieszkają nieco dalej tą samą ulicą.

Ze względu na całkowicie skorumpowane zachowanie policji zeistowskiej i prokuratury holenderskiej, zabójstwo Narges Achikzei jest obecnie oficjalnie morderstwem bez motywu, ponieważ sprawca MDNDR021 zaprzeczał zazdrości we wszystkich rozprawach sądowych, a najczęściej wymieniane motywy, takie jak zabójstwo w imię honoru, szantażowanie firmy i całkowicie nasilony spór prawny, nie były omawiane przez policję i prokuraturę.

MDNDR021 powiedział, że nie była zakochana w Haroen Mehraban i że nie była zazdrosna o Narges Achikzei. Według jej adwokata Ausmy, prokuratura nie mogła udowodnić motywu zazdrości, więc musi to być coś innego.

Urzędnicy zaangażowani w sprawę Narges Achikzie poczuli się następnie obrażeni, ponieważ Ralph Geissen ostrzegł wszystkich, że policjanci Zeist celowo ukryli honorowe zabójstwo i ponad 60 doniesień, aby zatuszować własne działania korupcyjne przed zabójstwem Narges Achikzei. Na podstawie znieważonego sprawozdania urzędowego, prokuratura wszczęła postępowanie karne przeciwko Ralphowi Geissenowi za rzekome pomówienia, zniesławienie i znieważenie urzędników. Te postępowania karne zostaną wkrótce wszczęte przed sądem apelacyjnym w Arnhem-Leeuwarden. Tu jest wezwanie z biura prokuratora.

Inspektorat Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa uważa, że sąd apelacyjny może bezstronnie i bez interwencji z jego strony ocenić, czy jest to najgorsza sprawa w naszej historii, czy też jest to przypadek pomówienia, zniesławienia i znieważenia urzędników zgodnie z oficjalnymi oświadczeniami przestępców.

2. Saroj Mahila z Rajasthan (2357 dni Indie)

Saroj Mahila

W dniu 10 stycznia 2018 r. w podejrzanych okolicznościach znaleziono ciało funkcjonariusza policji o nazwisku Saroj Mahila (24). Powiesiłaby się zgodnie z historiami swojej rodziny.

Według jej narzeczonego Hemant Mohanpuriya, żadna z tych historii nie jest prawdziwa, a Saroj, według niego, nie chciała brać udziału w przymusowym małżeństwie i została za to ukarana przez własną rodzinę.

Ponieważ bracia Saroj pracują również dla policji, radżastańska policja nie przeprowadziła profesjonalnego dochodzenia w tej sprawie, ale potraktowała morderstwo jako samobójstwo.

Ofiara Saroj skarżyła się na swoją rodzinę do komitetu kobiecego w Jaipurze 27 listopada 2017 roku. Rodzina zmusiła ją do zamieszkania z mężczyzną, z którym się ożeniła, gdy miała 2,5 roku życia.

Saroj odmówiła pójścia z tym mężczyzną i oświadczyła, że chce poślubić wybranego przez siebie mężczyznę i poprosiła o ochronę ze strony rodziny.

Komitet Kobiet umieścił ją w dormitorium w Jaipurze. Kilka dni później jej brat Shivlal, starszy oficer policji, przyjechał do Jaipur i obiecał władzom, że nie zmusi jej do związku.

12 grudnia 2017 roku, Saroj została odesłana do domu z bratem. W dniu 10 stycznia 2018 roku, w obecności rodziny, została znaleziona zwisająca z wentylatora sufitowego swojego domu.

Brat Saroja złożył pozew przeciwko Hemantowi Mohanpuriya o tak zwane zniesławienie, oszczerstwo i oszczerstwo, ponieważ Hemant opisał ją jako odpowiedzialną za morderstwo w reklamie i w Internecie.

Przewodniczący Komisji Sądowniczej Prakash Tatia zdecydował w październiku 2019 r., że rząd indyjski powinien wypłacić symboliczne odszkodowanie w wysokości 1500 EUR informatorowi Hemant Mohanpuriya na znak uznania za jego niestrudzone wysiłki na rzecz wymierzenia sprawiedliwości ofierze i trudy, jakich doświadczył z powodu działań policji.

3. Deeksha Gupta z Up (1774 dni Indie)

Deeksha Gupta

Deeksha Gupta (24) studiowała na uniwersytecie i była zakochana w jednym ze swoich kolegów. Miłość była wzajemna i chcieli się pobrać.

Oboje rozmawiali z rodzicami o swoich planach małżeństwa. Rodzice chłopca się zgodzili, ale rodzice dziewczyny nie chcieli tego. Byli całkowicie przeciwni swojej miłości. Deeksha często próbował ją przekonać, że ważne jest, aby chciała poślubić wybranego przez siebie mężczyznę, ale nie zgadzali się i mówili jej, że nie powinna mieć więcej kontaktu z chłopcem.

Kiedy w lutym 2019 roku rodzice Deekshy i inni członkowie jego rodziny odkryli, że Deeksha nadal ma kontakt z tym chłopcem, zamknęli go w swoim domu. Zmusili ją do rezygnacji z programu studiów i projektów badawczych i nie pozwolili jej mieć żadnego kontaktu z innymi.

Deeksha nie zgodził się na zerwanie ze swoim chłopakiem. Wtedy członkowie rodziny postanowili ją zabić. Mieli licencję na broń. 16 sierpnia, Deeksha został dwukrotnie postrzelony.

Kiedy sąsiedzi usłyszeli odgłosy strzałów, Deeksha leżał martwy na podłodze. Sąsiadom powiedziano, że dziewczyna popełniła samobójstwo, ale jak ktoś mógł popełnić samobójstwo, strzelając sobie dwa razy? Potem poprosili swoich sąsiadów o pomoc i ochronę przed policją i mediami.

Sąsiedzi słuchali. Nikt nie dzwonił na policję. Zamiast tego, poszli na kremację, dwie godziny po zabójstwie. Do kremacji nie mieli suchego drewna, więc użyli benzyny, a niespalone szczątki wrzucono do rzeki, aby zniszczyć wszystkie dowody.

Ze względu na zainteresowanie mediów społecznościowych, policja jakoś skontaktowała się z rodziną, ale do tego czasu było już za późno. Członkowie rodziny zareagowali tak, jakby nic poważnego się nie stało, dziewczynka cierpiała na biegunkę i zmarła na nią. Jest to więc naturalna śmierć i nie zostanie wszczęte żadne postępowanie karne. Zebrali wszelkie fałszywe dokumenty o jej chorobie.

Wniosek: kultura tuszowania i faworyzowanie

Powody, dla których policjanci i prokuratorzy czasami decydują się potajemnie traktować zabójstwo dla honoru w sensie prawnym jako samobójstwo, tragedię rodzinną lub zbrodnię z pasji, są prawdopodobnie związane z wpływem (politycznym) z góry, powszechną korupcją, dużą presją pracy i kulturą ukrywania.

Jeśli potencjalni mordercy honorowi wiedzą, że mieszkają w kraju, którego władze przymykają oko na morderstwa honorowe, liczba morderstw honorowych w tym kraju wzrośnie z powodu niskiej postrzeganej szansy zostania złapanym.

Głównym celem UE przy przyjmowaniu dyrektywy dotyczącej sądownictwa, która ma zagwarantować, że wszyscy mordercy honorowi będą zawsze ścigani na szeroką skalę, jest zmniejszenie liczby zabójstw honorowych w UE.

Jeżeli władze w UE będą przestrzegać przepisów ustawowych i wykonawczych i jeżeli zabójstwa honorowe będą zawsze szeroko ścigane, to wzrośnie postrzegana szansa na złapanie sprawców, a nie można wykluczyć, że niektórzy mogą nawet powstrzymać się od popełnienia zabójstw honorowych, ponieważ szeroko zakrojone ściganie całej grupy sprawców przyniesie im całą górę nieszczęścia, której nie chcą.

Walczymy o sprawiedliwość dla ofiar morderstw dla honoru, a ponieważ policja jest naszym przeciwnikiem, nie jest niczym niezwykłym, że sprawy tuszowania przez wiele lat przeciągały się, zanim władze wreszcie przyznają, że zatuszowały morderstwo dla honoru zgodnie z wszystkimi oskarżeniami, przepraszają i traktują morderstwo zgodnie z prawem i przepisami.

Pomóż nam w dochodzeniu w sprawie zatuszowań

Czy wiesz o honorowym zabójstwie pod przykrywką władz, które jest jeszcze gorsze od przypadków z naszej listy? Skontaktuj się z nami, a zobaczymy, jak udowodnimy, że ofiary mają rację w tej sprawie.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Morderstwo Narges Achikzei, Whistleblower, Władze holenderskie and tagged , , , , , .