Historia zabójstw honorowych

Martina Kreutzer
urodzony: 1987
dźgnięty nożem: 24 stycznia 2011 r.
Rezydencja: Krefeld
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Turcja
Dzieci: 2 (18 miesięcy, 3 lata)
Sprawca: jej partner Sinan Emre (21 lat, urodzony w Niemczech)
Około 2006 roku Martina i Sinan (urodzeni w Krefeld i mający tureckich rodziców) poznają się w szkole. Mają razem dwójkę dzieci. Jest wiele kłótni, prawdopodobnie również fizycznych nadużyć. Dlatego Martina decyduje się na początku 2011 roku, aby umieścić swojego partnera za drzwiami swojego domu.

W dniu 21 stycznia idzie do matki na kawę. Potem wraca, by sprawdzić, czy Sinan dotrzymał terminu i przeprowadził się. Ale on nadal tam jest. Ci dwaj zaczynają się kłócić. Kiedy Martinas dzwoni do partnera swojej matki, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, prosi go, żeby natychmiast przyjechał. Wtedy połączenie zostaje przerwane.

Sinan dźgnął Martinę 20 razy nożem rzeźnickim. Wciąga się na klatkę schodową i spada. Tam ją znalazł chłopak jej matki. Wkrótce potem umiera w szpitalu. Sprawca zostaje przyłapany przed domem swoich rodziców.

Po pierwszych zaprzeczeniach przyznaje się do przestępstwa i wskazuje, /że ma problemy z narkotykami. Ma między innymi kartotekę kryminalną za napad. Powodem kłótni byłby również fakt, że nie podejmuje on żadnych wysiłków w celu znalezienia stałej pracy.

Dzieci Martiny i Sinana są przyprowadzane do swoich dziadków.

W lipcu 2011 roku Sinan został skazany na 7 lat pozbawienia wolności. Podanym powodem jest jego bardzo niska inteligencja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Whistleblower, Zabójstw honorowych and tagged , , , .