Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Maria Spagnolo
urodzony: 1968
dźgnięty nożem na śmierć: 22 września 2012
Rezydencja: Kolonia
Pochodzenie: Sycylia
Dzieci: 1 syn (17 lat), 1 córka (18 lat)
Perpetrator: jej mąż Calogero (47 lat)
María i Calogero pochodzą z Sycylii, są małżeństwem od prawie 20 lat i mają dwoje dzieci. W 2012 roku Maria rozwiedzie się i rozpocznie nowy związek. Calogero nie zaakceptuje tego.

Po wyjeździe z domu na Sycylii, Calogero jedzie do mieszkania swojej byłej żony w Kolonii-Buchforście. Pchnął ją nożem 56 razy. Potem dzwoni na policję i jego dzieci. Zachowanie, które nie jest nietypowe dla morderstwa dla honoru: sprawca chce pokazać światu swoją moc. Maria umiera w szpitalu. Calogero jest aresztowana w swoim mieszkaniu.

Rozprawa rozpocznie się w sądzie w Kolonii w czerwcu 2013 roku. Sprawca milczy. W lipcu sąd okręgowy w Kolonii skazał go na karę dożywotniego więzienia za zabójstwo.

Komentarz: Mówi się w mediach, że Calogero został zainspirowany zabójstwem dla honoru w swoim rodzinnym mieście na Sycylii. Historyczny wpływ islamu na Sycylię jest większy niż w pozostałych częściach Włoch.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .