Historia zabójstw honorowych

Bernd
urodzony: 1960
Postrzelony: 23 lipca 2012
Rezydencja: Bonn/Troisdorf
Provenance: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Sycylia
Dzieci: 2 córki (14 i 17 lat)
Perpetrator: Sergio L. (58 lat), były mąż jego partnerki
Sergio i Sandra mają dwoje dzieci i rozwodzą się w 2010 roku, prawdopodobnie dlatego, że ma kochankę. Sergio jest kelnerem, Sandra pracuje w piekarni. Po rozwodzie Sandra przychodzi razem z Berndem, który pracuje w firmie usługowej.

Chociaż sam Sergio ma innych kochanków, /to nie pozwala swojej byłej żonie zdobyć nowego chłopaka. Groził im obojgu, kilka razy zgłaszali go na policję. W chwili zbrodni jest zakaz zbliżania się.

W dniu 23 lipca 2012 roku Sergio czai się w nocy w domu swojej byłej żony. Kiedy ona otwiera drzwi wcześnie rano, aby iść do pracy, uderza ją żelaznym prętem, aby uzyskać dostęp do mieszkania. Tam strzela do jej nowego chłopaka pięcioma strzałami. Córki i ich matka muszą być świadkami zbrodni.

Wtedy Sergio zgłasza się na policję, /która znajduje broń i żelazny pręt w jego samochodzie. Proces rozpoczyna się w lutym 2013 w sądzie przysięgłych w Bonn. Oskarżenie jest o morderstwo. Może Sergio zastrzelił też swoją młodszą córkę. Policjant zeznaje, że sprawca był niezwykle cichy przez cały dzień po zbrodni.

W maju, sprawca zostaje skazany na dożywocie za zabójstwo i zadawanie obrażeń ciała. Określona jest szczególna waga winy. W październiku 2013 roku Federalny Sąd Najwyższy odrzuca apelację oskarżonego.

Znaczenie: Sycylia historycznie miała silniejsze wpływy islamskie niż Włochy. Dlatego też włoscy mordercy honorowi prawie zawsze pochodzą z Sycylii.

Gazeta wskazuje nazwy jako "zmienione".

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .