Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nesrin
urodzony: 1996
Przestępczość: 15 lutego 2012 r.
Rezydencja: Robaki
Pochodzenie: Turcja / Kurdowie
Dzieci: brak
Sprawcy: 3 Kurdów (17-19 lat)
Ta historia jest przedstawiana głównie jako gwałt gangsterski. Sprawcy akceptują jednak śmierć ofiary, pozostawiając 16-letnią Kurdyjkę, ciężko ranną, krwawiącą i nagą, na zimno - o północy w lutym.

Co się stało? 3 mężczyzn w wieku od 17 do 19 lat. Jednym z głównych sprawców jest Ali B., który mieszka w Niemczech od wieku szkoły podstawowej. Z sąsiedztwa zna młodą Kurdyjkę, która ma 16 lat, ale nie żyje zgodnie z jego ideami. Ona ubiera się na zachód i wychodzi bez swoich braci.

Jeśli kurdyjska dziewczyna chce prowadzić własne życie, a znajomi chcą to zdławić siłą, to pokazuje to motyw honoru.

15 lutego 2012 roku, 2 z 3 sprawców zgwałciło Nesrin w podziemnym garażu w Worms. Trzeci strzeże zbrodni. Prasa mówi, że jest Niemcem. Ale on ma niemiecki i turecki paszport.

Sprawa zostanie rozpatrzona przed Sądem Okręgowym w Moguncji. Ale niewiele wiadomo, prawdopodobnie dlatego, że sprawcy są postrzegani jako młodzi ludzie. We wrześniu 2012 r. dwóch głównych podejrzanych zostanie skazanych na karę ośmiu lat pozbawienia wolności za wspólne poważne wykorzystywanie seksualne ofiary przeciwnej płci i zadawanie poważnych uszkodzeń ciała. Według sędziego, tego czynu nie da się prześcignąć w okrucieństwie. Życie młodej kobiety wisiało na włosku. Trzeci sprawca otrzymuje 3 lata i 9 miesięcy.

Przegląd odbędzie się pod koniec 2013 roku. Oto cytat z gazety: "Federalny Trybunał Sprawiedliwości (BGH) zarządził ponowne rozpatrzenie sprawy w czerwcu, ponieważ Sąd Okręgowy nie wypracował "wewnętrznej postawy" 21-letniego przestępcy wystarczająco wyraźnie w pierwszym procesie, powiedział rzecznik prasowy sądu w poniedziałek. Najwyraźniej, z powodu "wewnętrznej postawy" sprawcy, wyrok zostaje skrócony z 8 do 6 lat.

Jeden z dwóch głównych przestępców prawdopodobnie odsiaduje /pierwsze 6 lat swojego wyroku. Następnie zostanie deportowany z więzienia do Turcji w marcu 2018 roku. Drugi, Ali B., też zostanie deportowany. Odsiedział pełne sześć lat swojego wyroku (co jest bardzo rzadkie w areszcie dla nieletnich). Odwołał się do Sądu Najwyższego w Koblencji i przegrał. Początkowo Turcja odmawia przyjęcia go z powrotem, ponieważ jego paszport wygasł w czasie pobytu w więzieniu. Ali mieszka z rodzicami w pobliżu Wormsa i prawdopodobnie jest pod obserwacją. Nesrin to nie jest prawdziwe imię kobiety.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , .