Zamordowana 17-letnia Tabitha została znaleziona w pobliżu rzeki Enz w Unterriexingen

Tabitha E.
Urodzona: 2005 r.
Zamordowany: 12 lipca 2022
Miejsce zamieszkania: Asperg (koło Stuttgartu)
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Syria
Dzieci: brak
Sprawca: Naiem A. (35 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
Tabitha jest w 11 klasie szkoły w Ludwigsburgu i nadal mieszka z rodzicami w Asperg w Badenii-Wirtembergii. 12 lipca 2022 roku jedzie stamtąd po południu do Ludwigsburga - rzekomo na zakupy - i nie wraca.

17-latka jest zaginiona przez 5 dni, a 17 lipca jej ciało zostaje znalezione w Markgröningen-Unterriexingen, w powiecie Ludwigsburg. Podejrzany zostaje aresztowany: Naiem jest podobno pracownikiem budowlanym, być może także handlarzem narkotyków. Możliwe, że jest lub był z Tabithą, choć jest ponad dwa razy starszy od niej (jeśli jego wiek jest prawidłowy. Sąsiedzi uważają, że jest młodszy).

Czy istnieje motyw honorowy jest całkowicie otwarty - aresztowany milczy.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .