Syryjczyk zabija żonę nożem na oczach dzieci w Arnhem

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nieznany
ur.: -
zasztyletowany na śmierć: 18 sierpnia 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Arnhem, Holandia
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 2 (10-12 lat)
Sprawca: jej mąż
W Arnhem, mieście we wschodniej części Holandii, w czwartek wieczorem 18 sierpnia 2022 roku kobieta została zadźgana na śmierć przez swojego męża. Sąsiedzi twierdzą, że słyszeli głośne krzyki dwójki małych dzieci pary. Rodzina miała uciec z Syrii 5 lub 6 lat temu z powodu wojny.

Mężczyzna został natychmiast aresztowany. Według policji jest to incydent w sferze relacyjnej, więc są bardzo powściągliwi w dzieleniu się szczegółami.

Dzieci zostały umieszczone pod opieką Agencji Ochrony Młodzieży.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .