Zabójstwa honorowe w Indiach: Shaina Qureshi (20) została ścięta przez swojego ojca i brata za odmowę udziału w przymusowym małżeństwie

caret-down caret-up caret-left caret-right
Shaina Qureshi
Urodzona: 2002
Ścięta: 12 sierpnia 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Shalimar Garden, Uttar Pradesh
Pochodzenie: Indie
Dzieci: brak
Sprawcy: ojciec Shahid Qureshi (50 lat w chwili popełnienia zbrodni), brat Azim Qureshi
12 sierpnia 2022 roku w dzielnicy Lakkhipura w Meerut znaleziono pozbawione głowy zwłoki młodej kobiety, kilka dni po tym policja Uttar Pradesh aresztowała 50-letniego mężczyznę Shahida Qureshi. Podejrzany jest ojcem 20-letniej Shainy Qureshi.

Wymuszone małżeństwo
Shahid Qureshi chciał, aby jego córka wyszła za mąż i dlatego zaaranżował dla niej małżeństwo. Shaina chciała poślubić mężczyznę z własnego wyboru. Siedem miesięcy temu uciekła z domu ze swoim kochankiem i sąsiadem Waseem Saifi. W jakiś sposób Shaina została odnaleziona i sprowadzona do domu. Następnie rodzina przeniosła się do Shalimar Garden. Shaina wciąż nalegała na to, by pozwolono jej poślubić kochanka.

Została ścięta nożem późno w nocy.
Shahid był wściekły, że jego córka nie chce wyjść za mężczyznę, którego dla niej wybrał i że uciekła z domu z mężczyzną z "niższej kasty". Shalid zabijał Shainę późno w nocy, podcinając jej gardło, wraz ze swoim najstarszym synem Azimem, podczas gdy ona spała. Shahid ściął swoją córkę i zawinął ciało w prześcieradło. Głowa została później znaleziona. Shahid i Azim przyznali się do morderstwa. Śledczym Shahid powiedział podobno, że "nie miał innego wyboru".

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .