Martwa kobieta na parkingu w Stuttgarcie: podejrzany sprawca ucieka do Turcji

Rumeysa G.
ur.: 1990 r.
zastrzelony: 11 lipca 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Stuttgart
Kraj pochodzenia: Turcja
Dzieci: 2 córki (w chwili popełnienia przestępstwa miały 2 i 8 lat)
Sprawca: jej mąż Ismail G. (36 lat)
Prasa pisze później, że małżeństwo było koszmarem. Dlatego Rumeysa rozwodzi się z mężem i chce przenieść się z dziećmi ze Stuttgartu do Holandii, przypuszczalnie do swojej rodziny. Podczas ostatniej rozmowy Ismail strzela do niej.

Dzwoni do przyjaciela i zgłasza zbrodnię. Ciało zostaje znalezione na parkingu w Stuttgarcie-Bad Cannstatt. W samochodzie wisi łańcuch modlitewny. Podczas zbrodni obie córki były u rodziców sprawcy.

Sprawca ucieka taksówką do Bośni za 1800 euro, stamtąd dalej do Turcji. Jest poszukiwany na podstawie międzynarodowego nakazu aresztowania.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .