Zaginiona Sawsan Mhamdi z Reuver znaleziona martwa w Niemczech: mąż aresztowany

Sawsan Mhamdi
urodzony: 1987
zamordowany: 15 czerwca 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Reuver, Limburg, Holandia
Pochodzenie: Tunesia
Dzieci: 2
Podejrzany: jej mąż (w chwili popełnienia przestępstwa 43 lata)
15 czerwca 2022 roku 35-letnia Sawsan Mhamdi wyszła pieszo ze swojego domu przy Frans Halsstraat w Reuver. Od tego czasu nic nie było od niej słychać. 19 czerwca zostaje zgłoszona na policji jako zaginiona.

W środę 19 października policja holenderska otrzymuje zgłoszenie od policji niemieckiej, że 15 czerwca w pobliżu wiaduktu w gminie Mainz-Bingen znaleziono ciężko poparzone ciało kobiety. Na podstawie kryminalistycznych badań technicznych udało się ustalić, że ciało należy do zaginionej Sawsan Mhamdi z Reuver.

Następnie aresztowano 43-letniego męża Mhamdi. Policja podejrzewa go o udział w zaginięciu/zabójstwie i rozpoczyna śledztwo w sprawie śladów w domu w Reuver.

Dwoje dzieci pary znajduje się pod opieką gminy.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Władze holenderskie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , , .