Zabójstwo kobiety w Mierlo w Holandii: Syryjka zadźgana na śmierć

caret-down caret-up caret-left caret-right
Bezimienna kobieta
Wiek: 37 lat
Zadźgana na śmierć: 16 marca 2024 r.
Miejsce zamieszkania: Mierlo, Holandia
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 5
Sprawca: Przyjaciel
W sobotnie popołudnie, 16 marca, około godziny 17:50, 37-letnia kobieta uciekła z domu w Mierlo, krwawiąc. Jej gardło i nadgarstki zostały poderżnięte przez jej 49-letniego partnera, na oczach ich pięciorga dzieci w wieku od 6 do 20 lat. Do czasu przybycia policji kobieta zmarła. Czworo dzieci odniosło niewielkie obrażenia, prawdopodobnie dlatego, że próbowały interweniować. Pięcioro dzieci zostało zabranych do szpitala. Po obławie aresztowano 49-letniego chłopaka kobiety.

Sąsiedzi donoszą, że rodzina jest syryjska. Mężczyzna podobno przebywał w wynajmowanym domu w Mierlo od roku, a kobieta dołączyła do niego jesienią ubiegłego roku wraz z pięciorgiem dzieci, z których część pochodzi z poprzedniego związku mężczyzny.

Więcej informacji nie jest znanych, nawet nazwiska zaangażowanych osób. Czekamy na dodatkowe informacje!

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Whistleblower, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .