Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Waziran Chachar
urodzony: 1996
ukamienowany na śmierć: 27. June 2020
Rezydencja: Wadda Chachar, Jamshoro, Pakistan
Pochodzenie: Pakistan
Dzieci: nie
W dniu 27 czerwca na autostradzie w Pakistanie znaleziono okaleczone ciało z poważnymi obrażeniami głowy, zidentyfikowane przez policję jako ciało 24-letniego Wazirana z wioski Wadda Chachar.

Policja w Sindh twierdzi, że ojciec kobiety, Gurl Muhammed, początkowo oświadczył, że jej śmierć była wypadkiem, ale później wycofał to oświadczenie i założył, że została zamordowana przez jej męża Allaha Baksa i jego brata Kareema. Jest tam nagranie video ojca krzyczącego na grób swojej córki w obronie sprawiedliwości za córkę.

Policja zakłada morderstwa honorowe, w których Waziran był obrzucany kamieniami i wielokrotnie bity drewnianym kijem w Jamshoro.

Obaj mężczyźni zostali aresztowani przez policję i są teraz w areszcie. Według Allaha Baksh, jej własna rodzina jest odpowiedzialna za ukamienowanie, ponieważ nie mogli poradzić sobie z jej własnego wyboru, aby go poślubić.

Zespół 3 policjantów będzie dalej prowadził dochodzenie w sprawie morderstwa.

Zadowoleni bylibyśmy z wskazówek! Aby wysłać e-mail bezpośrednio do nas możesz po prostu kliknąć tutaj

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Whistleblower, Zabójstw honorowych and tagged , , , .