Historia zabójstw honorowych

Reyhaneh Ameri
urodzony: 1998
Pobity na śmierć: 15 czerwca 2020
Rezydencja: Kerman, Iran
Pochodzenie: Iran
Dzieci: nie
Sprawca: jej ojciec Abdollah Ameri
W niedzielę wieczorem 14 czerwca 2020 r. 22-letnia Reyhaneh Ameri wraca do domu około 11:30 do swoich rodziców w mieście Kerman, jest już za późno, według jej ojca Abdollaha Ameri i jest kłótnia.

Abdollah jest bardzo konserwatywnym i nietolerancyjnym człowiekiem z kolekcją noży i toporów i mieszka w kraju, gdzie sędziowie i mułłowie nie karzą surowo ojców, którzy mordują swoje córki, jeśli morderstwo zostało popełnione z powodu "honoru".

Kiedyś uderzył swoją córkę tak mocno żelaznym prętem, że jej ciało było całkowicie pokryte siniakami. Jej siostra byłaby w stanie uwolnić ją w samą porę z rąk ojca.

Ta siostra zapukała do drzwi swojego domu rodzicielskiego około pół do ósmej w poniedziałek, /ale nikt nie odpowiedział. Wpuściła się do środka i zobaczyła, że to był chaos, pokój Reyhaneh był zamknięty. Czekała, aż jej rodzice wrócą, by wspólnie dowiedzieć się, co się stało.

Założe się, że jej ojciec wrócił do domu pierwszy, /ale wybrał ucieczkę, gdy zobaczył nieufne oczy córki.

Nie tak dawno potem matka wróciła do domu i dwoje z nich weszło do pokoju Reyhaneh, gdzie znaleźli zakrwawione ubrania i rozprysk krwi na ścianach.

Policja została wezwana i odkryła, że ślady krwi prowadzą do samochodu ojca. Według policji, jego bilingi telefoniczne wykazały, że był w pobliskiej wiosce i aresztowali go po powrocie do domu.

Mimo, że policja znalazła ślady krwi w bagażniku samochodu, zaprzeczył, że ma jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu swojej córki.

Policja szukała ciała Reyhaneh do 11:00 tej nocy, kiedy to, według pogłosek, Abdollah dumnie przyznał się, że zamordował córkę.

Zabrał policjantów na miejsce, gdzie porzucił córkę, gdzieś na polanie na obrzeżach miasta.

Gdyby Abdollah popełnił te czyny w Niemczech, prawdopodobnie zostałby skazany na ponad 20 lat więzienia.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Innowacje, Whistleblower, Zabójstw honorowych and tagged , , .